Policie zveřejnila telefonní číslo, které může zničit Dominiku Ferimu život. Běžný postup, říká mluvčí

Bývalý poslanec Dominik Feri
Bývalý poslanec Dominik Feri
Foto: Tomáš Tkáčik / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 1. 6. 2021

Nevybíravé chování, nucení k pohlavnímu styku i znásilnění. Toho se měl dopustit poslanec za TOP 09 Dominik Feri (24) vůči ženám, které promluvily s novináři. Případ začala vyšetřovat policie, která zveřejnila telefonní číslo, na které se mají ozvat ženy, které mají pocit, že je Dominik Feri zneužil. "Je to standardní postup. Případ má na starosti žena," uvedl pro ŽivotvČesku.cz tiskový mluvčí pražské policie Jan Daněk.

Policisté zahájili úkony trestního řízení v případu Dominika Feriho, o kterém několik žen tvrdí, že je nutil k pohlavnímu styku nebo je znásilnil. Kriminalisté také zveřejnili číslo přímo na vyšetřovatelku. Mají se jí ozvat další dívky a ženy, které jsou přesvědčené, že se na nich mladý politik dopustil trestného činu.

"Zveřejnit číslo na vyšetřovatelku je standardní postup. V případě fotografa z Prahy, který měl znásilňovat ženy, jsme také zveřejnili číslo na vyšetřovatelku. Je shoda náhod, že oba případy vyšetřuje žena, poškozeným se lépe bude hovořit s ženou, ale je to náhoda a standardní postup. Nemám informace, že by bylo cílené, že to vyšetřují ženy," uvedl pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Jan Daněk. Ten se nechtěl vyjadřovat k tomu, kolik žen na výzvu již reagovalo. "Nebudeme komentovat konkrétní kroky trestního řízení," dodal pro ŽivotvČesku.cz Jan Daněk.

Ženy a dívky, které jsou přesvědčené, že se proti nim mladý politik provinil, se mohou ozvat na linku 158 nebo přímo vyšetřovatelce, jejíž číslo je 731 195 066.

Podle novinářů z Deníku N a webu Alarm si na chování Dominika Feriho stěžovalo přibližně 30 žen. Některé řekly, že poslanec je nutil k sexuálním hrátkám pomocí vyhrožování.

Dominik Feri přiznal pochybení ve svém chování, ale odmítá, že by se dopustil znásilnění. "Lživá nařčení ze sexuálního násilí, která se objevují v posledních dnech, nejčastěji anonymně na sociálních sítích, a která se dotýkají nejenom mě, ale také mého okolí, zásadně odmítám," vyjádřil se muž, který měl být jednou z hlavních tváří předvolební kampaně strany TOP 09. V první reakci uvedl, že proti článkům se bude bránit soudní cestou.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.