Policista bez roušky napadl muže na zastávce, udeřil ho do obličeje. Na čin reagoval ministr Jan Hamáček

Policista zcela bezdůvodně fyzicky napadl úderem bezdomovce
Policista zcela bezdůvodně fyzicky napadl úderem bezdomovce
Foto: Archiv Mário Vidák
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 31. 10. 2020

Během soboty se začalo na českém internetu šířit video, které ukazuje zásah policistů proti muži, který na autobusové zastávce neměl roušku. Hlídka v ulici Pod Šancemi v Praze 8 vyzvala muže, aby si nasadil roušku. Celý zásah policistů neprobíhá standardně. Video někdo nahrál z auta a umístil na sociální sítě. Zásah policie pro ŽivotvČesku.cz okomentoval ministr vnitra Jan Hamáček.

"Požádal jsem policejního prezidenta o urychlené prošetření celé věci," řekl pro ŽivotvČesku.cz ministr vnitra Jan Hamáček. Provedením zákroku se bude zabývat Odbor vnitřní kontroly pražské policie.

Video ukazuje, že v blízkosti zastávky se pohyboval muž bez roušky. To nařízení vlády zakazuje. K muži přistoupí policista, který ale také roušku nemá. Muže rázně posadí na lavičku a pak ho udeří do obličeje.

Zákrok proběhl v sobotu před 11 hodinou dopoledne. Čtyřiapadesátiletý muž bez roušky byl pod vlivem alkoholu. Podle policistů nadýchal více než dvě promile. Následně byl zadržen.

Jakým způsobem bude Odbor vnitřní kontroly pražské policie řešit zasahujícího strážníka, to ukážou příští dny. Je pravděpodobné, že policistu čeká kázeňský postih.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.