Politici za tento stav mohou a mají pořád stejné platy, říká analytik bezpečnosti Andor Šándor

Bezpečnostní poradce Andor Šándor
Bezpečnostní poradce Andor Šándor
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 10. 2020

Řada nových opatření je stresovou zátěží pro řadu lidí a podnikatelů, kteří sledují rychle rostoucí počty nakažených. Pozvolna dochází ke krokům, které pomalu svírají ekonomiku. Podle současného analytika bezpečnosti Andora Šándora za současný stav, který spěje k takzvanému lockdownu, mohou politici.

Aktuálně převládá v lidech stres a obava, jak to vlastně všechno bude. Každý týden se zavádí striktnější opatření, která fakticky vedou k tomu, že dřív nebo později situace plošné karantény nastane. Někdo by měl nést zodpovědnost.

"Současné vnímání počtu nakažených a celková interpretace nemůže vést k ničemu jinému, než že dojde k zásadnějšímu uzavření společnosti. Je důležité si říct, co uzavření společnosti bude znamenat, aby se u toho vláda vyhnula řeším typu volnočasové aktivity a podobně, protože takový přehlíživý stav vůči jedněm může vyvolávat u těch, kteří na to doplatí, negativní reakce," řekl pro ŽivotvČesku.cz bezpečnostní poradce Andor Šándor.

Podle něj je zodpovědnost politiků jasná a není důvod polemizovat nad tím, čí je.

"Politici za tento stav mohou a mají pořád stejné platy. Řada lidí přišla o peníze a je evidentní, že asi některá opatření budou muset být více vynucována, neboť se tu nachází skupina lidí, která je nechce otevřeně či skrytě respektovat. A do jaké míry půjde stát za tvrdými opatřeními, je otázka. Ale už jsme viděli, že nám vyhrožoval premiér a teď i pan prezident, takže nálada ve společnosti je jasná," dodal pro ŽivotvČesku.cz bývalý náčelník vojenské zpravodajské služby.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.