Politici znásilňují dobu. Všude to funguje, u nás se začalo těžko žít, říká Honza Musil

Moderátor Honza Musil
Moderátor Honza Musil
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 3. 2021

Z epidemie v Česku, během které vyhaslo už přes 23 tisíc životů v souvislosti s koronavirem, se stal nástroj politikaření. Taková jsou slova moderátora Honzy Musila (53), který je pověstný svým velkým nadhledem. "Už i já ho ztrácím. Je to dlouhé a čím dál horší," řekl pro ŽivotvČesku.cz svůj pohled na současnou dobu.

Když na začátku loňského března na našem území propukla epidemie nového typu koronaviru, národ se sjednotil. Lidé si pomáhali, šili roušky, věřili politikům v jejich krocích a mezitím co vir devastoval evropské státy, Česká republika byla »best in covid«.

"Byl jsem dlouho nad věcí, teď už nejsem. Člověk se snaží vůči rodině či okolí být optimistou, ale už to stačilo. Začíná se v Česku čím dál hůře žít. Pro mě je naprosto nejhorší celé politické spektrum, jak to nefunguje. V první vlně to bylo dobré, ale protože člověk má srovnání, tak teď může říct jen to, že co se děje, je nepříjemné. Mám pocit, že politici znásilňují před volbami současnou dobu. Všude jinde to funguje, u nás ne. Místo toho, abychom se podívali, jak to jinde dělají správně, tak my si razíme nějakou svou filozofii, která viditelně nefunguje," řekl pro ŽivotvČesku.cz Honza Musil, který se kvůli svému vážnému zdravotnímu úrazu před dvěma lety řadí do rizikové skupiny.

Nemoc covid-19 prokázaly testy dosud v téměř 1,4 milionu případů. Téměř 660.000 z nich připadá na letošní rok. Březnový průměr je zatím 12.658 nových případů za den, v únoru to bylo 9020 a v lednu necelých 8240.

V současnosti politické vody nejvíce rozvířil prezident Miloš Zeman (76), když se nechal slyšet, že by rád viděl změny na postech ministra zdravotnictví a zahraničí. Netajil se ani tím, že jako kladné by viděl odvolání ředitelky SÚKLu Ireny Storové.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.