Politička a začínající herečka Schillerová natočila video, v němž se vysmívá premiéru Fialovi. Její talent ocenil režisér Troška, možná by ji prý bral

Alena Schillerová
Alena Schillerová
Foto: Se svolením Aleny Schillerové
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 3. 2024

Bývalá šéfka státní kasy Alena Schillerová už před časem propadla kouzlu sociálních sítí. Zejména pak na TikToku se prezentuje tvorbou krátkých videí, ve kterých si tu a tam jako herečka amatérka »střihne« hlavní roli. Své poslední počiny zacílila na premiéra Petra Fialu a jeho výroky. Redakci ŽivotvČesku.cz zajímalo, zda pohledem ostříleného režiséra má politička talent, který by filmaři ocenili. "Určitě má, je tvárná a má mé sympatie," uvedl Zdeněk Troška s tím, že kdyby své řemeslo nepověsil před časem na hřebík, je možné, že by jí nabídl »roličku« v nějaké vesnické či městské komedii.

Bývalou ministryni financí sleduje na sociální platformě téměř třicet tisíc lidí, od uživatelů už získala bezmála šest set tisíc lajků. U jejích sledujících se v komentářích pod video příspěvky střídá nadšení, ale i zklamání. Záleží, jak se »dílko« podaří a co sděluje.

Poslední »kousek« Schillerová zaměřila na jemnou ironizaci výroku premiéra Fialy. I když nejde o žádnou složitou tvorbu s těžkým scénářem, video nepochybně překvapí i náročné svou nápaditostí. Exministryně v něm totiž ztvárňuje nadšenou divačku a »jako« sleduje mysteriózní pořad Věřte nevěřte. Ovšem místo předabovaného hlasu moderátora Jonathana Frakese zazní hlas předsedy vlády Petra Fialy a výrok o tom, že ne každý dokáže v mediálním prostoru říct to, co by řekl on, nebo by bylo ideálně řečeno. Během toho kamera zabírá ostřílenou političku s hereckými ambicemi, která s dramatickým výrazem předstírá zájem o slova premiéra a současně u toho neobratně hltá pochoutku z pražené kukuřice, která jí padá všude možně.

Redakci zajímalo, zda tuzemský film se může začít chlubit tím, že hollywoodským hvězdám roste konkurence. Dotaz tak směřoval na režisérskou legendu Zdeňka Trošku, který uznal, že Alena Schillerová má herecký potenciál. "Kdybych ještě filmoval, tak se nedá vyloučit, že bych ji bral. Určitě něco v sobě má a je to velmi milá dáma, kterou mám rád," uvedl pro ŽivotvČesku.cz muž, na jehož tvorbu dodnes nedá tuzemský milovník komedií a pohádek dopustit.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.