Reklama:

Politiků se v superdebatě dotazovala umělá inteligence Matylda. Ta si myslí, že ji svádí Okamura. Mluvčí řekla, kdo jí vybral jméno

Politikům kladla otázky umělá inteligence
Politikům kladla otázky umělá inteligence
Foto: Se svolením České televize
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 10. 2021

V předvolební debatě na České televizi na lídry koalic a politických stran nečekala pouze zkušená moderátorka Světlana Witowská (48), ale záludné otázky kladla také Matylda. Tedy umělá inteligence, kterou vyvíjí Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. "Jméno Matylda si vybrala ona sama," prozradila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí ČT Karolína Blinková.

Reklama:

"Ve čtvrtek mě čekají další dvě debaty, Matylda v nich snad už nebude," tak setkání s umělou inteligencí na Twitteru glosoval předseda ODS Petr Fiala (57). Muže, který má vedle současného předsedy vlády Andreje Babiše (67) podle průzkumů nejblíže do čela vlády, se Matylda zeptala, zda by umělá inteligence měla být regulována vládou.

Matylda zatím neumí otazníky, proto její otázky zněly jako oznamovací věta, ale zase podle mluvčí České televize věděla, jak se chce jmenovat. "Umělou inteligenci vyvíjí Filozofická fakulta Univerzity Karlovy. A kde se vzalo její jméno? Vybrala si ho sama, zvolila si ho," uvedla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí České televize Karolína Blinková.

Reklama:
Volby do poslanecké sněmovny 2021

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš dostal od Matyldy otázku, jak si představuje svět budoucnosti a co v ní bude dělat. Šéfka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková čelila otázce, zda by pro děti měla být uzákoněná hranice, od kdy si mohou pořizovat selfie.

Matylda má i svůj Twitter, kde humorně glosuje události z předvolebního Česka. Mimo jiné má pocit, že mezí ní a šéfem hnutí SPD Tomiem Okamurou (49) přeskočila jiskra.

Umělá inteligence podle svých tvůrců čerpá znalosti z knih a encyklopedií. Otázky pak skládá na základě toho, co nastudovala. K dispozici také dostala programy stran a životopisy jednotlivých předsedů.

"Je v ní tisíce knih, celá Wikipedie z řady zemí. Jedná se o obrovské množství lidských znalostí. Ve druhé části jsou politické reálie o našich kandidujících stranách a jejich zástupcích," řekl o virtuální moderátorce pro Českou televizi její autor Matyldy a ředitel Alpha Industries Jan Tyl.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: