Polovinu Česka pokryje ledovka, teploty klesnou k -10°C. Meteoroložka popsala mrazivý víkend

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Profimedia.cz

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před ledovkou, která by se měla tvořit zejména v jižních oblastech České republiky. Je vyhlášena od pátečního večera do sobotního dopoledne. "V ranních maximech bude až mínus 10 stupňů Celsia," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Výstraha platí pro sedm krajů, a to na Vysočině, v Jihočeském, Jihomoravském, Moravskoslezském, Olomouckém, Zlínském a Plzeňském kraji.

"V jižní a jihovýchodní části republiky se začne vytvářet náledí už během pátečního večera, protože teploty půjdu dolů a budou se držet až do zítřejšího dopoledne, kdy v ranních maximech bude až mínus 10 stupňů Celsia. Je to tak, že na celém území České republiky se vyskytly srážky během nočních hodin, napadlo od poprašku do 5 centimetrů na Českomoravské vrchovině, na horách až 7 centimetrů sněhu. A kvůli tomu, že máme mokrý povrch, se bude vytvářet náledí," uvedla pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová s tím, že víkend bude velmi chladný zejména v úvodu dne.

"O víkendu nás čekají studená rána, náledí a v odpoledních hodinách by to měla být slunečná obloha. V sobotu teploty do 5 a neděli do 7 stupňů Celsia. V neděli bude náledí aktuální od nadmořské výšky od 600 metrů nad mořem," dodala pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka.

Počasí ukazuje, že nastal měsíc duben. Teploty se v pracovním týdnu vyšplhaly až k první l...

Policisté apelují, aby byli lidé kvůli sněhu a ledovce zejména na silnicích opatrní.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.