Pořad Riskuj má oblibu dodnes. Jan Rosák popsal, jak na něj vzpomíná a zda má peníze za opakování

Moderátor Jan Rosák
Moderátor Jan Rosák
Foto: Nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 5. 2021

Televize v dnešní době nabízejí nepřeberné množství pořadů, včetně těch soutěžních. Jejich obliba je vysoká, už žádný se ale pravděpodobně nedočká takové popularity, jako legendární Riskuj. Velkou měrou se na jeho oblibě podílel moderátor Jan Rosák (73), který ho uváděl se šarmem a elegancí. "Na Riskuj vzpomínám moc rád, protože vědomostní soutěže mě bavily a baví do dnes," uvedl Jan Rosák pro ŽivotvČesku.cz a upřesnil, zda dostává peníze za reprízy.

Soutěžní pořad Riskuj se na televizních obrazovkách poprvé objevil v roce 1994 a poslední díl byl odvysílán roku 2006. Přestože měl vícero moderátorů, tím nejoblíbenějším byl Jan Rosák, který k tomuto formátu neodmyslitelně patří. Na jeho stylu vystupování se pozitivně podepsal i fakt, že tento typ soutěží sám rád sleduje.

"Na Riskuj vzpomínám moc rád, protože vědomostní soutěže mě bavily a baví do dnes. Kdybych měl Riskuj porovnávat s těmi dnešními soutěžemi, tak se mi zdá, že naše Riskuj  bylo těžší, protože jsme měli na soutěžící větší nároky," uvedl Jan Rosák pro ŽivotvČesku.cz.

Při sledování pořadu Riskuj si dnes může leckdo všimnout, že otázky mnohdy nebyly vůbec jednoduché. Někteří soutěžící svými znalostmi působili jako chodící encyklopedie. "Nechci být škarohlíd, ale mám dojem, že všeobecné vzdělání poněkud upadá, ale třeba je to jen můj generační pohled," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz legendární moderátor, podle kterého jsou dnes soutěžní pořady jednodušší.

Jakožto jeden z nejoblíbenějších českých moderátorů má Jan Rosák jasno v tom, že jeho nynější kolegy musí posuzovat hlavně diváci sami. "Moderátoři jsou, jako byli vždy - dobří a špatní. A je na divácích nebo posluchačích, komu dají svou přízeň," sdělil pro ŽivotvČesku.cz profesionál ve svém oboru, který se kritiky nových televizních tváří zdráhá.

Přestože pořad Riskuj byl roku 2006 ukončen, v televizi běží v reprízách dodnes. "Paradoxně jsem v podstatě každý den na televizní obrazovce a dost lidí mně píše, že Riskuj stále sledují. Někteří dokonce dospěli k závěru, že za to vysílání beru tantiémy a jestli bych jim nemohl půjčit nějaké peníze. Tak přátelé, za opakování pořadu Riskuj opravdu nic nedostávám. Bohužel (směje se)," doplnil charismatický moderátor Jan Rosák pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.