Pořád vypadá úžasně. Bývalá moderátorka Mirka Čejková promluvila o soukromí a profesi osobní koučky

Mirka Čejková
Mirka Čejková
Foto: Showpix
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2022

Na Mirku Čejkovou (60) si z televizních obrazovek pamatuje snad každý. Za zpravodajským pultem strávila neuvěřitelných 20 let a vystřídala téměř všechny české televize. Po nečekaném odchodu v roce 2009 se ale rozhodla věnovat zcela jinému oboru. Teď navíc vstupuje i do světa pokročilých technologií. "S kolegy vyvíjíme řešení ve virtuální a rozšířené realitě," popsala novou zkušenost pro ŽivotvČesku.cz.

Bývalá televizní moderátorka si vždy zakládala na profesionalitě a na svou profesi dodnes ráda vzpomíná. "Měla jsem tu práci ráda, ale to byla ještě jiná doba, začínala jsem hned po revoluci v ČST. Zrovna jsme si začali užívat svobodu slova, byli jsme zodpovědní, dodržovali novinářskou etiku, nesměšovali komentáře a zpravodajství, zprávy se ověřovaly a zdrojovaly," přiblížila dobu po roce 1989 pro ŽivotvČesku.cz bývalá zprávařka.

Poté přišly další nabídky, a to do komerčních televizí. "I když tam šlo hlavně o sledovanost, tak i na Nově se pravidla dodržovala. A pak byla zkušenost na Primě, odešla jsem, protože to prý byla podmínka nové šéfredaktorky," popsala svůj konec v médiích stále charismatická Mirka Čejková.

Nakonec se ukázalo, že odejít z televize bylo správné. "I když mě to zaskočilo, vlastně mi tím pomohla. Odjela jsem do Londýna studovat komunikaci a koučování," zavzpomínala na začátky své kariéry někdejší televizní hvězda pro ŽivotvČesku.cz sympatická tmavovláska.

Ke studiu ale přistoupila i z ryze osobních důvodů. "Zajímala mne komunikace jako funkce mozku. To kvůli postižení mojí dcery. U toho jsem si uvědomila, že to všechno je mnohem složitější, a studovala jsem dál," svěřila se trojnásobná maminka, která dnes pracuje s klienty, kteří chtějí pochopit psychologii komunikace a zlepšit se v ní.

Protože je ale podnikavý člověk, rozhodla se pole svého působení ještě rozšířit. "Vstoupila jsem do oblasti pokročilých technologií a s kolegy vyvíjíme řešení ve virtuální a rozšířené realitě – nová zkušenost, nová výzva, to mě baví," prozradila Mirka Čejková redakci ŽivotvČesku.cz, čemu se hodlá v budoucnu také věnovat.

Ohledně soukromí a potomků už tolik sdílná nebyla. "Moje děti miluju, prožili jsme společně vzestupy a pády mého života, právě proto respektuju, že si chtějí hlídat svoje soukromí. Já jen můžu říct, že mám radost, když jsou šťastné. A to snad jsou," dodala závěrem pro ŽivotvČesku.cz úspěšná podnikatelka.

Mirka Čejková byla třikrát vdaná a má tři děti. Dceru Petru (34), která se kvůli komplikovanému porodu narodila s postižením, a dále pak ze svazku s golfistou Alexem Čejkou (51) dva syny - Alexe (22) a Felixe (20). Poslední manželství s Markem Vítem (49) zůstalo bezdětné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.