Pořádně naštvaná Kateřina Brožová se pustila do vlády s cejchem smrti. Hrálo se hlavně na volby, opatření se neřešila

Kateřina Brožová
Kateřina Brožová
Foto: Nextfoto
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 11. 2021

Předvánoční povídání s herečkou Kateřinou Brožovou (53) mělo být optimistické až kouzelné, ale nakonec i do rozjímání o tak magickém čase vstoupilo téma koronaviru. Je totiž zřejmé, že covid-19 zkazí Čechům další Vánoce. "Bohužel to vypadá, že přijde situace, jakou známe z loňska. Pro umělce to bude zase katastrofa, jsem naštvaná, že se hrálo hlavně na volby a všechno se opět prošvihlo," řekla herečka pro ŽivotvČesku.cz.

Oblíbená herečka každý rok řešila vánoční dárky na poslední chvíli, protože měla i během prosince řadu pracovních aktivit. Hrála divadlo, moderovala plesy, zpívala na řadě společenských událostí... Jenže nyní si i Kateřina Brožová zvyká, že Vánoce budou ovlivněny koronavirem a řadou vládních opatření.

"Většinou jsem dárečky řešila na poslední chvíli. V obvyklých necovidových dobách jsem před Vánoci vždy pracovala do poslední chvíle, v podzimních a zimních měsících přicházely různé pracovní aktivity jako plesy, kromě divadla jsem i hodně zpívala a moderovala. Takže pak jsem vždy všechno sháněla na poslední chvíli. Já jsem člověk »obdarovávací«, takže dokud jsem neměla všechno komplet, tak jsem si nedala pokoj. Navíc vždy chci mít ty Vánoce opravdu hezké, takže jsem hodně pekla, řešila úklid, dbala na vánoční výzdobu... Přiznám se, že dnes hodně nakupuji přes internet, je to velká výhoda, nemusím chodit po obchodech a hodně to šetří čas. Chození po nákupních centrech ráda nemám a letos to bude ještě horší," povzdechla si pro ŽivotvČesku.cz herečka s tím, že je zaskočená, že lidé z vlády i opozice opakují po roce stejné chyby.

"Bohužel to vypadá, že přijde situace, jakou známe z loňska. Pro umělce to bude zase katastrofa. Jsem naštvaná, že se hrálo hlavně na volby a všechno se opět prošvihlo. Tady se řešilo »porcování medvěda« a neřešila se včasná opatření, to se netýká jen vlády minulé, to se týká i opozice. Ti, co teď přišli noví, jen vykřikují a svádí všechno na ty, co tady byli, ale hlavně také porcují toho »medvěda«. Je to stále stejné a vždy to tak bude, jde stále o peníze a o moc," řekla herečka pro ŽivotvČesku.cz napůl naštvaným a napůl zoufalým hlasem. Přiznala, že je hodně naštvaná, že po roce se Česko dostalo do situace, kterou loni považovala za výjimečnou.

Při vyprávění o Vánocích se ve vzpomínkách přenesla i do dětství, kdy propadla jízdě na koni. Velkou inspirací pro ni byla legendární pohádka s Libuškou Šafránkovou (†68).

"Jako malá jsem milovala Tři oříšky pro Popelku. Celý život jsem toužila po koni jako je Jurášek. O mnoho let později jsem si splnila sen a mám takového bílého Juráška, akorát se jmenuje Rosado. Jako osmiletou mě chytlo ježdění na koni, tehdy jsme se přestěhovali do Starých Ďáblic, tam byl jezdecký oddíl, který jsem objevila a pořád chtěla něco ke koním. Dnes v jezdeckém světě už lze koupit cokoliv, existuje móda pro koně a pro jezdce, to tehdy bylo nemyslitelné, sehnat něco na koně byl tehdy zázrak. Takže cokoliv, co jsem dostala ke koním, mi udělalo velkou radost. Ale měla jsem radost i z knížek a hlavně ze zvířátek, i když ta nebyla přímo pod stromečkem," doplnila s úsměvem pro ŽivotvČesku.cz a také prozradila, že Vánoce se vždy snaží slavit v tradičním duchu.

"U nás je to vždy klasika, já napeču vánoční cukroví, vždycky máme rybí polévku, obalovaného kapra a domácí bramborový salát. Když byli na světě ještě rodiče, tak to bylo krásné, že nás u toho stolu bylo víc, teď býváme většinou s dcerou Kačkou samy. Mělo to své kouzlo, když nás bylo u stolu více, ale pořád se to kouzlo snažíme vytvořit a na naše blízké vzpomínáme," dodala s pokorou a nostalgií v hlase herečka, která stále doufá, že vánoční čas pomůže na okamžik zapomenout na děsivou covidovou situaci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.