Porážka od Švédů bude znamenat zřejmě konec. Oběma týmům jde o všechno, říká Dominik Hašek

Legendární brankář Dominik Hašek
Legendární brankář Dominik Hašek
Foto: Barbora Reichová / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2021

Ve čtvrtek večer čeká české hokejisty na 85. mistrovství světa utkání se Švédskem. Po špatném vstupu do šampionátu už je každé utkání klíčové. V případě nezdaru by se postup do čtvrtfinále vzdálil do oblasti teorie. "Kdo to utkání vyhraje, udělá velký krok k postupu do čtvrtfinále. Kdo naopak prohraje, tak musí počítat s tím, že se do playoff zřejmě nedostane," řekl pro ŽivotvČesku.cz bývalý vynikající brankář Dominik Hašek (56).

Dominik Hašek hodnotil šance českého týmu ještě před tím, než Švédsko jasně přehrálo výběr Švýcarska. Hokejová legenda mluvila o tom, že Češi i Švédi začali turnaj špatně a vzájemný souboj ukáže, který tým má reálnou šanci dostat se do čtvrtfinále.

Švédi se ale dokázali zvednout už v úterý. Švýcary »smázli« 7:0, zastříleli si, nabyli sebevědomí a připsali si do základní skupiny 3 body. To znamená, žeza sebe odsunuli český výběr, který ze tří úvodních zápasů vydoloval jen dva body.

"Švédi také zatím nepodávali super výkony. Možná na ně bude stačit výkon, jaký naši kluci předvedli proti Bělorusku," řekl s úsměvem Dominik Hašek s tím, že ve čtvrtek si to mezi sebou rozdají týmy, kterým to zatím moc nejde. Jenže Švédi jsou na tom přeci jen o bod lépe.

"Kluci se každopádně musí zlepšit, určitě cítí, že výkony nejsou takové, jaké si představovali. Nesmí se hlavně stát, že někdo začne všechno brát do svých rukou, musíme se zlepšit jako tým. Je třeba soustředit se na každou maličkost a jít krok po kroku," řekl pro ŽivotvČesku.cz »Dominátor«, který si uvědomuje, že v utkání proti Švédsku jde už o všechno. V případě třetí porážky na turnaji by se postup národního týmu do čtvrtfinále odsunul do oblasti teorie.

"Utkání s Běloruskem se podařilo vybojovat přesto, že výkon nebyl ideální. Je to vítězství, které se počítá a za mě je to důležitý krok. Je třeba se zlepšovat postupně, nemyslím si, že je čas na nějaké radikální změny. Každý by měl udělat o trochu víc, celkově to pak může pro tým přinést vítězství. Jisté ale je, že utkání se Švédskem bude velmi těžké, Švédům jde už také o všechno. Kdo utkání vyhraje, udělá velký krok k postupu do čtvrtfinále. Kdo naopak prohraje, tak musí počítat s tím, že se do playoff zřejmě nedostane," řekl pro ŽivotvČesku.cz bez příkras vítěz z Nagana Dominik Hašek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.