Pořídila jsem jen maličkosti. Velké a drahé krámy nemáme kam dávat a jsou to zbytečnosti, říká Martina Gavriely o dárcích

Martina Gavriely
Martina Gavriely
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 12. 2021

Moderátorka Martina Gavriely (43) dříve patřila k lidem, kteří Vánoce velmi prožívali. Každoroční shon, který se svátky souvisí, si nenechala ujít a velmi jí záleželo na tom, aby celá rodina byla pohromadě. Letos poprvé si ze Štědrého dne těžkou hlavu nedělá a pozoruje, že se jí ulevilo. "Nijak se nehoním a odmítám se stresovat, takže mám na vše čas," řekla pro ŽivotvČesku.cz a prozradila, jaké má plány na období krátce po svátcích.

O Vánocích se říká, že jsou to svátky klidu a pohody. Pro mnohé je to ale období plné stresu a přesně tak Vánoce ještě v loňském roce vnímala i Martina Gavriely. Letos se poprvé po dlouhé době rozhodla, že si z ničeho, co se svátky souvisí, nebude dělat těžkou hlavu. Zařízené už má vše, co je potřeba, a například cukroví, jehož pečení je časově náročné, si raději koupila.

"Na Vánoce se připravuji stejně, jako na ty předchozí. Jediné, co jsem zaregistrovala jiného, je to, že se nijak nehoním a odmítám se stresovat, takže mám na vše čas. Letos jsem upekla jen se synem perníčky a zbytek cukroví objednala u Josefa Maršálka, tak se moc těším, bude mi chutnat víc, než kdybych ho dělala já. Jako dárky jsem pořídila jen maličkosti, nic drahého a velkého, už ty krámy doma nemáme kam dávat a jsou to vše zbytečnosti," řekla Martina Gavriely pro ŽivotvČesku.cz.

Lidé na svátky často dbají především na to, aby byla na Štědrý den rodina pohromadě. Kdo má velkou rodinu, však moc dobře ví, že například kvůli vzdálenosti či pracovním povinnostem často nelze zařídit, aby se dostavili všichni. Oblíbená moderátorka ještě netuší, v jaké sestavě bude Vánoce trávit, ale v tuto chvíli jí to vůbec nevadí.

"Ještě nemám tušení, zda budu Vánoce trávit s dcerou a vnučkou, protože u nich se vše mění z minuty na minutu. Vždy jsem bazírovala na tom, aby byla rodina pohromadě, velký stůl, hodně židlí a teď to mám nějak naopak. Nevím, zda je to následek toho roku a půl s covidem či překročení čtyřicítky, ale nějak se vyhýbám lidem. Říkám si už týden, zda bych si neměla někam dojít (směje se). Ale táta mi řekl, že to je věkem a že to už lepší nebude," přiznala pro ŽivotvČesku.cz trojnásobná maminka a letos už i babička.

Na materiální věci Martinu Gavriely příliš neužije. Přestože by si, stejně jako mnoho jiných žen, mohla přát k Vánocům například boty, kabelku nebo třeba nový telefon, jejím největším přáním je v tuto chvíli odletět z Česka někam za teplem. Kvůli pracovním povinnostem to však zřejmě nebude ještě během svátků proveditelné, a proto má ještě jiný plán, jak období po Vánocích strávit.

"Já si přeji klid a zdraví. A ideálně 26. nebo 27. prosince koupit letenky a na měsíc odletět někam k moři s partnerem a synem, ale to se nám povede asi až v únoru kvůli práci, takže musím ještě vydržet. Ale pokud bude po Vánocích sníh, leden budu trávit s přestávkami, které mi práce dovolí, u táty v Krkonoších. Má hotel, takže tu máme s Leem zázemí a máme to tu rádi. Lee od loňska lyžuje, tak letos ho chci postavit na snowboard a věnovat se mu, co to jde," dodala Martina Gavriely pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.