Porod je na spadnutí. Leoš Mareš odhalil drobný detail, fanoušci mu doporučují, aby určitě napustil vanu

Monika Marešová s manželem
Monika Marešová s manželem
Foto: Nextfoto
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 10. 3. 2022

Před pár dny oslavili čtyřleté výročí svatby, aktuálně už je ale dvojice Leoš Mareš (45) a jeho manželka Monika Marešová (41) myšlenkami úplně někde jinde. Oba si užívají společné chvíle před velkou životní událostí, a to narozením jejich prvního společného potomka. Co všechno ho čeká, připomněl brzy již trojnásobnému otci prostřednictvím ŽivotvČesku.cz moderátor a zpěvák Roman Vojtek.

Krásné počasí, krásný pár a jedno velké očekávání. Tak se dá shrnout nálada posledních dní u manželů Marešových. Ideálnější kombinaci pro dny těsně před porodem lze přitom najít jen těžko. A že se onen okamžik blíží, naznačil Leoš Mareš už několikrát.

Poprvé se radostnou novinkou, tedy že bude potřetí tátou, pochlubil v říjnu loňského roku. Spolu s manželkou to tehdy oznámili velmi jemným a vtipným způsobem. "Klokan přiletí v březnu," napsal moderátor k fotce čápa hlášku, která jasně odkazovala na slavný film Jak dostat tatínka do polepšovny.

Naposledy pak sdílel na svém Instagramu fotky z romantické procházky Průhonickým zámeckým parkem a připsal k nim větu: "My teď hodně chodíme," doplněnou emotikony se svatozáří a těhotnou ženou. Tímto drobným prohlášením přitom jasně naznačil, že porod je skutečně na spadnutí, protože procházky na čerstvém vzduchu jsou jednou z možností, jak přirozeně vyvolat porod. A fanoušci se toho ihned chytili. "Leoši, špatně to děláte, sex to chce, na procházky si počkej do důchodu... A kup pak Monice horký maliny se zmrzlinou a napusť vanu. Nám to sice nepomohlo, ale zmrzka byla dobrá," objevilo se pod příspěvkem.

Už dříve reagoval na blížící se radostnou událost moderátor a zpěvák Roman Vojtek. "Já Leošovi přeji, ať zvládne to druhé kolo. On už má poměrně velké děti, tak doufám, že si vzpomene na všechny přebalovací techniky, uklidňovací techniky, které k děťátku patří. Já mu to ze srdce přeji," řekl před časem pro ŽivotvČesku.cz.

Co zatím manželský pár veřejnosti tají, je jméno i pohlaví prvního společného potomka. Monika Marešová ale už dříve uvedla, že to vědět nechtějí, a jestli přivítají na svět holčičku, nebo chlapečka, bude pro ně samotné překvapení.

Téměř určitě ale řeší, jak se potomek bude jmenovat a jestli zůstanou u klasických českých jmen, nebo zvolí nějaké netradiční. Redakce ŽivotvČesku.cz proto oslovila Český statistický úřad (ČSÚ) s dotazem, jaká jména se v poslední době dětem narozeným v ČR dávají nejčastěji. V roce 2019 podle ČSÚ dívkám vévodila Eliška, na druhém místě byla Anna a na třetím místě Adéla. Na čtvrté místo se propadla dříve velmi oblíbená Tereza, pátou příčku získala Sofie. Mezi chlapci na prvním místě skončil Jakub, za ním se umístil Jan, třetí byl Tomáš následovaný Matyášem a první pětici uzavřel Adam.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.