Porucha příjmu potravy: Neustále jsem se kontrolovala, svěřila Gabriela Soukalová. Popsala následný gastro zlom, poslední jídlo 3 hodiny před spaním

Gabriela Soukalová a Miloš Kadeřábek
Gabriela Soukalová a Miloš Kadeřábek
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 6. 2022

Bývalá biatlonistka a nyní moderátorka Gabriela Soukalová (31) se svěřila s tím, jak dnes přistupuje k věcem ohledně stravování. I když svou postavou hravě zastíní mnohem mladší ženy, v minulosti si s jídlem protrpěla těžké chvíle - od sedmnácti let totiž trpěla anorexií. Nakonec ale dokázala nad nemocí zvítězit a v současnosti jde cestou zdravého životního stylu. K tomu jí pořádně zabrat dává i její téměř roční dcera. "Je to časově a energeticky náročnější mnohem více, než jsem si uměla představit," přiznala pro ŽivotvČesku.cz pyšná, ale někdy pořádně vyčerpaná maminka.

Bylo to osobní tajemství, které skrývala od sedmnácti let. Až v roce 2015 se se svým problémem, který nese název anorexie, svěřila svému dnes už exmanželovi, badmintonovému hráči Petru Koukalovi (36). Kvůli obavám z nadváhy často vyzvracela veškeré jídlo, které snědla, uvedla to v roce 2018 pro Magazín DNES.

Gabriela Soukalová promluvila ve své zpovědi o dnech, kdy zvracela až osmkrát denně, podobně jako modelky neměla problém polykat odličovací tampony namočené ve vodě, které byly jejím jediným jídlem za celý den.

Pohledná moderátorka nakonec se svým problémem začala bojovat a okolo roku 2016 nad ním zvítězila. A jak sama ve svém příspěvku na sociální síti Instagram přiznala, velmi se jí ulevilo. V minulosti se totiž její myšlenky často točily jen kolem jídla a hubnutí. Po porodu proto na rozdíl od jiných maminek nenajela na drastický režim. Pouze se snaží stravovat zdravě a v dostatečném množství a dává si pozor, aby nejedla příliš pozdě před spaním.

"Jím naposledy zhruba 3 hodiny před spaním, i když přiznávám, že mi to občas ujede," uvedla Gabriela Soukalová v jedné části své zpovědi v příspěvku pod fotografií, kde se rozepsala o minulosti a současnosti.

Pohlednou moderátorku zcela jistě těší, že s výchovou dcery, které bude v září rok, má pohybu více, než si myslela, že bude mít. "Mateřství je časově i energeticky mnohem náročnější, než jsem si uměla představit. Je to celodenní a někdy i celonoční práce," uvedla pro ŽivotvČesku.cz se smíchem maminka, která malou Izabelu Gabrielu vychovává s přítelem Milošem Kadeřábkem (34).

Pyšný tatínek a partner někdejší české sportovní hvězdy se o své osudové ženě vyjadřuje jen noblesně. "Dostala mě svou pokorou, úctou a skromností. Do té doby jsem si myslel, že je to úplně někdo jiný, biatlon jsem moc nesledoval, ale o ní jsem věděl, pár závodů jsem viděl. V té době mě ani nenapadlo, že bychom spolu jednou mohli žít a čekat miminko, ale měl jsem pocit, jako bychom se znali už několik let," ohlédl se pro ŽivotvČesku.cz Miloš Kadeřábek za dobou, kdy se s maminkou své dcery seznámil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.