Poškozené zákaznice jásají. Monika Binias vrací peníze za Charlottiny podvody: Má jít o dluhy mnoha lidem

Charlotte Štiková
Charlotte Štiková
Foto: Nextfoto
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 4. 2024

K drogové epizodě, kterou si v posledních měsících procházela Charlotte Štiková, patřila i podvodná činnost, kdy za nabízené zboží inkasovala peníze, ale oblečení a doplňky zákaznicím neodesílala. V minulosti už tyto maléry za ni řešila její sestra Ornella Koktová, když vyplatila některé podvedené klientky. Nyní se k nekalým praktikám své dcery postavila čelem Monika Binias, která na sociální síti sdílela konverzace se ženami, kterým měla vracet peníze. Pro ŽivotvČesku.cz to blondýnka potvrdila SMS zprávou. "Nebojím se toho, postupně to půjde zvládnout," uvedla Binias.

Monika Binias se po dvou letech postavila k problémům své dcery čelem. Její závislost na narkotikách začala radikálním způsobem řešit. A nejen to. Za Charlotte »žehlí« i její podvodnou činnost. "Charlott plno lidí zklamala. Dluží spoustě lidí peníze, špatní lidé ji dovedli k narkotikům," řekla ve svém podcastu. Zklamaným zákaznicím, kterým nabízené zboží nikdy nedorazilo, nyní vrací jejich peníze. "No já, nikdo jiný," napsala do redakce ŽivotvČesku.cz Binias na dotaz, zda se opravdu vyrovnává s poškozenými klientkami. "Nebojím se toho, nejde o zásadní částky, postupně to půjde zvládnout," odpověděla na dotaz v reakci na vlastní slova z podcastu.

Monika Binias ve svém podcastu také přiznala, že je zdrcená z toho, kam až se její mladší dcera během dvou let dostala. Zároveň ale její problémy aktivně řeší s odborníky a pomáhá jí, jak jen to jde. Charlotte se skutečně zvedá ze dna, což dokázal i snímek, který její matka sdílela na sociálních sítích. V červených šatech a usměvavá vypadá sestra Ornelly Koktové lépe než kdy jindy.

Postupně situaci řešíme, ale je potřeba si uvědomit, že to není jednoduché. Jde o dospělého člověka, kterému nelze nic přikázat. Situaci řešíme i odborně," sdělila pro ŽivotvČesku.cz před dvěma dny manželka o několik let mladšího hokejového trenéra Petra. Nad osudem své sestry se rozplakala i Ornella Koktová, jež ukázala slzy v jednom ze svých instastories. Monika Binias je ale údajně jediná z rodiny, kdo je s Charlotte v kontaktu. Jsme v každodenním kontaktu. Vím, že na tom pracuje, v současnosti se stav Charlotty zlepšuje," dodala podnikatelka pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.