Poslední etapa rozvolnění nastane v pondělí. Budete smět plavat, jít do sauny či wellness. Kde nemusíte mít roušku?

Sauny budou od pondělí v provozu.
Sauny budou od pondělí v provozu.
Foto: pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2020

V pondělí dojde k poslední etapě rozvolňování opatření v souvislosti s koronavirem. Mnoho Čechů se netrpělivě těší. A právě s datem 25. května budete moct jít si zaplavat do bazénu, prohřát tělo do sauny nebo si zarelaxovat ve wellness. Vše budou ale provázat striktní hygienická pravidla.

Pokud se rozhodnete navštívit některé z jmenovaných míst, počítejte s přísnou hygienou. Plavání nebo pobyt v sauně ale bude možný bez roušky.

V centrech prozatím nebude možné využít vodopádů, divokých řek či oblíbených protiproudů. Pokud jde o sanování, budete se muset obejít zatím bez ledové studny či krystalického ochlazení.

Plavecký stadion SK Slavia Praha bude v provozu až od 1. června. "Návštěvníci si budou muset zvyknout hlavně na omezený počet, který nám zkomplikuje život jako všem ostatním provozovatelům. Dále budou muset dodržovat všechna doporučení a nařízení, která jsou momentálně platná jako povinné odstupy nebo dezinfekce rukou," uvedl vedoucí provozu Petr Gabriel.

Maximálně 300 lidí

Bazén v pondělí neotevře ani Výstaviště Praha, v ten den se bude zabývat obnovou provozu. "Projednávat se bude jednak soubor opatření nutných k bezpečnému provozu, jednak termín otevření související s každoročními letními odstávkami. Cílem je zpřístupnit bazén i v letním období a za maximálně bezpečných hygienických opatření," řekl předseda představenstva Výstaviště Praha Tomáš Hübl. Vedení podle něj zatím neuvažuje o zdražování vstupného.

Lidé budou moci od pondělí navštívit Plavecký stadion Podolí. V areálu bude smět být maximálně počet 300 lidí, v provozu nebude sauna, pára a atrakce v dětském bazénu.

Řada dalších center bude svůj provoz otevírat postupně. Podle informací Života v Česku se ještě nepřipravili na provoz podle nařízení vlády.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.