Reklama:

Poslední lednový víkend bude počasí pořádně řádit: Na Česko se chystá déšť se sněhem a vichřice s nárazy o rychlosti 110 km/h

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2022

Konec týdne bude ve znamení přechodu jednotlivých frontálních systémů, takže oblačnosti i srážek bude hodně. "Hranice sněžení se bude rychle měnit. Přechodně se sněhové vločky dostanou do středních nadmořských výšek. Sněhová pokrývka ale bude v nižších polohách rychle odtávat, nejvyšší odpolední teploty budou stoupat až k 7 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová s tím, že je potřeba dávat pozor na větrné podmínky.

Reklama:


Nárazy větru v nižších polohách budou dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách kolem 90 km/h, v neděli dokonce očekáváme vichřici s nárazy větru o rychlosti 110 km/h.

V pátek bude oblačno až zataženo, občas sněhové přeháňky, v nížinách i déšť se sněhem nebo déšť. Ranní teploty budou klesat na 3 až -1 °C. Denní teploty vystoupí na 2 až 6 °C. Pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý severozápadní vítr, který bude dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách 90 km/h.  

Reklama:

V sobotu bude oblačno až zataženo, během dne na většině území sněžení, které bude s výjimkou hor přecházet v déšť. Ranní teploty budou klesat na 1 až -3 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C. Pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý severozápadní vítr, který bude dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách 90 km/h. 

"V neděli bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na horách sněžení. Postupně pokles hranice sněžení do středních nadmořských výšek. Ranní teploty budou klesat na 5 až 1 °C. Denní teploty vystoupí na 3 až 7 °C.  Pocitovou teplotu bude snižovat čerstvý severozápadní vítr, který bude dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách až 110 km/h," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová k poslednímu dnu týdne. 

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: