Poslední píseň Srdce nehasnou: Nevěděl jsem, jestli něco tak hlubokého zvládnu, odhalil Richard Krajčo

Fenomenální zpěvák Richard Krajčo
Fenomenální zpěvák Richard Krajčo
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 10. 2020

Velkou čest spolupracovat s Karlem Gottem (†80), legendou naší hudební scény, měl zpěvák Richard Krajčo (43), kterému Mistr svěřil nelehký úkol. Složit skladbu pro otce a dceru, která vystihne jejich vzájemné láskyplné pouto.

Těžko se dá věřit tomu, že dojemný hit Srdce nehasnou, vznikl v podstatě přes noc. Skladba vzbuzuje řadu emocí, které podtrhuje básnicky podaný text - příběh otce a jeho milované dcery. Je to životní vyprávění a zpověď samotného Karla Gotta, který v písni promlouvá ke své dceři Charlotte Elle (14) a ona s ním vede v podstatě hudební rozmluvu. Pro autora a skladatele Richarda Krajča představoval poslední Mistrův hit velkou výzvu, kterou si přál zvládnout.

"Ani jsem nevěděl, jestli něco tak hlubokého a intimního jako je duet otce s dcerou zvládnu, ale pak mě napadl první verš: Někdy se ví, co Bůh chystá… a pak už se příběh písně rozjel," přiznal známý zpěvák pro ŽivotvČesku.

Srdce nehasnou Karle ❤️

Zveřejnil(a) Richard Krajčo dne Čtvrtek 1. října 2020

Krajčo zdaleka neočekával tak obrovský úspěch, který skladba zaznamenala, když spatřila světlo světa. Bylo mu líto, že legendární zpěvák už nemůže sledovat, jak si lidé skladbu oblíbili, zpívají si ji a někteří v ní nacházejí i mnohá životní moudra. Co pro autora Srdce nehasnou bylo nejtěžší? "Vždycky je nejtěžší přijít na to, co má píseň sdělit," řekl Richard Krajčo pro ŽivotvČesku. A jak zní v samotné písni: Vždyť víš, srdce nehasnou. Svítím ti dál.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.