Poslední rozloučení s dámou českého herectví. Památku Niny Divíškové přišla uctít řada osobností

Poslední rozloučení s herečkou Ninou Divíškovou
Poslední rozloučení s herečkou Ninou Divíškovou
Foto: ROBERT KLEJCH / CNC Robert Klejch / CNC / Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2021

Poslední týdny jsou nositelem smutných zpráv a ztrát výjimečných osobností hereckého světa. Po Libušce Šafránkové (†68) odešla na věčnost v pondělí 21. června herečka Nina Divíšková (†84), manželka režiséra a herce Jana Kačera (84). Poslední rozloučení proběhlo v kostele v městské části Praha-Slivenec, kterého se účastnila řada známých tváří. "Jezdily jsme na zájezdy, tehdy jsem si s Ninou byla nejblíž," zavzpomínala Dana Batulková pro ŽivotvČesku.cz.

Filmový a divadelní svět přišel za poslední dva týdny o dvě dámy českého herectví – Libušku Šafránkovou a Ninu Divíškovou, oblíbenou představitelku babičky Běty z televizního seriálu Vyprávěj a mnoha dalších rolí. Manželka Jana Kačera měla zdravotní problémy a trpěla Alzheimerovou chorobou. V poslední roli ji diváci mohli vidět ve snímku Manžel na hodinu z roku 2016. Nezapomenutelná zůstane také v roli matky ve filmu Vlak dětství a naděje režiséra Karla Kachyni (†79) .

Oblíbená herečka zemřela ve věku 84 let v pondělí 21. června. V 10 hodin začalo poslední rozloučení v kostele v pražském Slivenci. Uctít památku a položit květinu přišla i řada kolegů a známých osobností, mezi nimiž byl například herec a ředitel Divadla Na Jezerce Jan Hrušínský, Tomáš Töpfer, Klára Cibulková, Jan Potměšil nebo Michal Dlouhý. S milovanou ženou, která mu stála po boku téměř 60 let, se přišel naposledy rozloučit režisér a manžel Jan Kačer. Brali se v roce 1962 a mají tři dcery – Kláru, Simonu a Adélu.

Odchod Niny Divíškové zasáhl veřejnost i její kolegy, se kterými natáčela nebo hrála v divadle. "My jsme spolu točily Gympl, ale spolu s Dášou Bláhovou už jsme měly představení i před Gymplem, hrály jsme představení Mrchy. Jezdily jsme na zájezdy, tehdy jsem si s Ninou byla nejblíž," vyjádřila se Dana Batulková pro ŽivotvČesku.cz, když se dozvěděla o skonu herecké kolegyně.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.