Rodina se rozloučila s Františkem Nedvědem. Syn Vojta promluvil o tom, jaký byl táta bojovník

Rodina se loučí s Františkem Nedvědem
Rodina se loučí s Františkem Nedvědem
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 7. 2021

V sobotu probíhá poslední rozloučení s hudební legendou Františkem Nedvědem. Fenomenální zpěvák opustil tento svět ve věku 73 let poté, co se mu vrátila zákeřná rakovina. Pohřeb je od 11 hodin, obřadní síň se smutečním hostům otevřela už několik minut předtím. "Táta byl vždy rodinný typ a vždy nás držel hodně pospolu. Užíval si přítomnost rodiny a vždy jí chtěl být obklopený," zavzpomínal na milovaného otce pro ŽivotvČesku.cz syn Vojta.

Smrt Františka Nedvěda je pro hudební svět hlubokou ránou. Rodina, kolegové a příznivci se mohli s legendárním hudebníkem v sobotu přijít rozloučit do krematoria v pražských Strašnicích. "Během obřadu bude hrát hudba, kterou měl táta rád. Dohromady jsme to dávali s bráchou. Tedy zazní tam i jeho skladby, kterých bude celkem šest. Hudba bude po konci obřadu znít dál z jeho desky," řekl před pohřeb pro ŽivotvČesku.cz syn Františka Nedvěda Vojta.

Mezi smutečními hosty nechybí ani zpěvákův neméně známý bratr Jan Nedvěd, se kterým se František Nedvěd krátce před smrtí stihl usmířit. V životě se rozcházeli a scházeli, důvodů jejich rozepří bylo více. K usmíření došlo na svatbě Františka Nedvěda, na které obnovoval svazek s manželkou Marií. Janu Nedvědovi je při smutečním obřadu oporou jeho žena Pavlínka. Slavné osobnosti až na výjimky nepřišly - objevili se například Milan Pitkin či Jiří Vondráček.

Obřadní síň se naplnila během pár minut smutečními hosty a u fotografie Františka Nedvěda, kde nesměla chybět ani jeho kytara, lidé položili spoustu květin. Nejbližší pozůstalí byli usazeni v první řadě. "Těšil se pokaždé na rodinu, že si dáme venku kafe a on svou oblíbenou cigaretu. Táta byl vždy rodinný typ a vždy nás držel hodně pospolu. Užíval si přítomnost rodiny a vždy jí chtěl být obklopený. A tak si to přál i v těch posledních dnech, kdy byl hospitalizovaný," řekl pro ŽivotvČesku.cz hudebníkův syn Vojta.

"V nemocnici byla na něm vidět velká únava. Takže mluvil třeba jen chvilku a pak si musel zase odpočinout. Bojoval s nemocí statečně, byl to celý život opravdový bojovník a férový chlap," dodal pro ŽivotvČesku.cz Vojta Nedvěd, který společně s rodinou v sobotu doprovodil otce na jeho poslední cestě. Na konci posledního rozloučení se obřadní síní rozezněl bouřlivý aplaus.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.