Poslední rozloučení s hercem Martinem Havelkou. Největší světové skladby a pugéty květin zaplavily divadlo

Veřejnost i kolegové se naposledy rozloučili s Martinem Havelkou
Veřejnost i kolegové se naposledy rozloučili s Martinem Havelkou
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 10. 2020

Smutná zpráva o smrti herce Martina Havelky (†62) přišla v pátek 2. října. Nadaný umělec po dvou letech s vážným onemocněním podlehl rakovině jícnu a jeho odchod znamenal velkou ránu nejen pro filmový, ale také divadelní svět. Poslední rozloučení s ním provázely změny kvůli aktuálním vládním opatřením.

Martin Havelka byl talentovaným hercem a ukázal se divákům v řadě známějších i méně známých rolích. Zazářil například v drama režiséra Jana Hřebejka Učitelka, Četnických humoreskách nebo ve snímku Po strništi bos z roku 2017.

Poslední rozloučení s hercem mělo proběhnout 12. října, ale z obav plánovaných vládních restrikcí se nakonec posunulo o den dříve na neděli. Městské divadlo v Brně, kde Havelka získal stálé angažmá a působil na jevišti v mnoha skvělých inscenacích od počátku milénia, se stalo místem, kde se lidé mohli od půl třetí odpoledne naposledy rozloučit s oblíbenou hereckou osobností.

Rakev obklopily pugéty květin od truchlících a sálem zněly mimo jiné největší světové skladby – jednou z nich byla i nádherná píseň With or without you (v překladu S tebou, nebo bez tebe) od irské kapely U2. Oficiální část rozloučení o půl hodiny později uvedl svým slovem herecký kolega Milan Němec (45). Jméno Martina Havelky v minulosti několikrát zaznělo v rámci nominace na ceny Thálie například za roli v muzikálu Evita nebo divadelní hru Sluha dvou pánů, kde ztvárnil sluhu Truffaldina. Přesto, že odešel do hereckého nebe velmi předčasně, zanechal za sebou nezapomenutelnou vzpomínku nejen jako nadaný herec, ale také jako člověk.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.