Poslední rozloučení s hlasem legendárního Vinnetoua obrazem: Na pohřeb Stanislava Fišera dorazila řada slavných tváří

Poslední rozloučení se Stanislavem Fišerem
Poslední rozloučení se Stanislavem Fišerem
Foto: TONDA TRAN / CNC / Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 17. 6. 2022

V pátek dopoledne se v motolském krematoriu nejbližší a kolegové rozloučili s hercem a dabérem Jaroslavem Fišerem, který odešel v požehnaném věku 90 let. V posledních letech se herec, jehož hlas si fanoušci nejvíce spojují s postavou indiánského náčelníka Vinnetoua, potýkal s řadou zdravotních obtíží. "Veselé to není, byl to fajn chlap," řekla těžkým hlasem pro ŽivotvČesku.cz herečka Jaroslava Obermaierová, která se se Stanislavem Fišerem přátelila.

Oblíbený herec a dabér se před smrtí potýkal se závažnými zdravotními potížemi. Ty se s ním bohužel táhly od roku 2004, kdy mu byla diagnostikována rakovina hrtanu. Léčba byla sice úspěšná, ale herec při ní přišel o hlasivky. Od té doby hovořil jen za pomoci speciálního přístroje. S partnerkou Antonií Hemerkovou, která jako první přišla s informací o skonu svého životního druha prostřednictvím portálu Blesk, se od té doby stáhli do ústraní.

„Moc mě to bolí a nejsem ještě schopna jediného slova. Vím, že už Standa chtěl odejít. Vždyť už nechodil, špatně viděl, slyšel, polykal, ale to víte, je to velká bolest,“ uvedla Antonie Hemerková ve svém emotivním vyjádření pro zmíněný server.

Velmi těžce nesla hercovu smrt také jeho kamarádka, herečka Jaroslava Obermaierová (76). "Veselé to není, byl to fajn chlap, měla jsem ho ráda. Je mi z toho smutno, ale druhá věc je, že se dožil úctyhodného věku," uvedla viditelně zarmoucená žena pro ŽivotvČesku.cz.

Poslední rozloučení proběhlo v pátek 17. června v krematoriu Motol a trvalo zhruba půl hodiny. Herec byl uložen ve světlé rakvi, která byla opatřena velkým množstvím výzdoby, většinou se jednalo o věnce. Rozloučit se přišel například herec Igor Bareš (56), herecký kolega Petr Kostka (84) nebo zpěvačka Milena Soukupová (71), s jejíž kapelou Ponny Expres Stanislav Fišer dříve vystupoval.

Oblíbený herec a dabér začínal jako ochotník. Nejprve hrál v Divadle pro mládež, následně se uchytil v Divadle na Vinohradech a také v Divadle Jiřího Wolkera a v Divadle E. F. Buriana. Od roku 1959 působil u Jana Wericha v Divadle ABC, jež bylo posléze začleněno do Městských divadel pražských, kde pod vedením Oty Ornesta vydržel až do svého odchodu do hereckého důchodu v roce 1993.

První epizodní role si Stanislav Fišer zahrál ve slavných filmech Hostinec U kamenného stolu z roku 1948 a Rodinné trampoty oficiála Tříšky (1948). Od druhé poloviny 50. až do 90. let patřil k hojně obsazovaným filmovým a televizním hercům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.