Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou. Dorazili slavní i davy fanoušků

Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou
Poslední rozloučení s Janou Hlaváčovou
Foto: Profimedia
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 1. 2024

Ve věku 85 let zemřela 13. ledna úžasná a národem milovaná herečka Jana Hlaváčová. V pátek dopoledne proběhlo v Národním divadle poslední rozloučení s oblíbenou herečkou, jež celá desetiletí zářila na divadelních prknech, před filmovými kamerami i v televizních obrazovkách. Na poslední cestě Jany Hlaváčové nemohla chybět rodina - dcera Bára Munzarová s dcerou Aničkou Dvořákovou a manželem Martinem Trnavským. Kromě široké veřejnosti na pohřbu nechyběla plejáda herců, kteří se s Janou Hlaváčovou znali. Známý režisér Zdeněk Troška krátce po hereččině smrti pro ŽivotvČesku.cz popsal, jak na legendární umělkyni vzpomíná.

Na pohřeb Jany Hlaváčové dorazila celá řada slavných herců, kteří u hereččiny rakve na jevišti Národního divadla tvořili čestnou stráž. Mezi nimi se objevila například Emília Vášáryová, Carmen Mayerová, Dagmar Havlová či Petr Kostka nebo Jiřina Bohdalová. Z lóže divadla poslední rozloučení sledovala zpěvačka Lucie Bílá či režisér Jiří Strach.

Na pohřeb dorazila i mladší generace herců, která k Janě Hlaváčové vzhlížela. Nechyběl herec Marek Adamczyk či divadelní herec a režisér Adam Kraus. Do historické budovy Národního divadla dorazila Hlaváčové dcera Bára Munzarová v doprovodu manžela Martina Trnavského a dcery Anny Dvořákové.

Herečka Jana Hlaváčová působila v činohře Národního divadla v letech 1965 až 1990, odkud s manželem Luďkem Munzarem po neshodách s vedením odešli. Hlaváčová nastoupila do angažmá v Divadle na Vinohradech, kde působila dalších dvacet let.

Na legendární herečku pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínal krátce po její smrti režisér Zdeněk Troška. "Přiznám se, že s paní Hlaváčovou jsem nikdy netočil, ale mimo plac jsem se s ní potkal. Když jsem točil s její dcerou Bárou Munzarovou pohádku Čertova nevěsta, tak jsem u nich byl asi dvakrát doma a také jsem přišel pozdravit paní Janu. Byla pořád stejná, milá, vstřícná, skvělá, i když už nemohla chodit vlivem nemoci. Byla to paní herečka, legenda," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Zdeněk Troška, kterého zpráva o úmrtí umělkyně velmi zasáhla. 

Pohřeb nezapomenutelné herečky Jany Hlaváčové se uskutečnil v den výročí smrti jejího milovaného manžela a herce Luďka Munzara. Umělec, jenž byl v manželství s Janou Hlaváčovou od roku 1965, zemřel 26. ledna 2019.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.