Poslední rozloučení s Miroslavem Žbirkou: Miloš Zeman nedorazil. Mluvčí popsal, jak prezident z nemocnice uctí Mekyho památku

Poslední rozloučení s Miroslavem Žbirkou
Poslední rozloučení s Miroslavem Žbirkou
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 11. 2021

V pátek 19. listopadu ve 14 hodin ve strašnickém krematoriu probíhalo poslední rozloučení s oblíbeným hudebníkem Miroslavem Žbirkou (†69). Pozvání na obřad obdržel i prezident Miloš Zeman (77), který je však hospitalizovaný v nemocnici, a proto se nemohl dostavit. "Pan prezident se svojí paní zasílají na pohřeb věnec se stuhou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček, jak prezident na dálku uctí památku zesnulého umělce.

Hudební svět se ve středu 10. listopadu ponořil do smutku. Toho dne nás navždy opustil slavný slovenský zpěvák Miroslav Žbirka. Muzikanta již delší dobu trápily zdravotní obtíže, kvůli kterým na podzim zrušil několik koncertů a pobýval dokonce v nemocnici.

Smuteční obřad se konal ve 14 hodin, přímo do strašnického krematoria se však fanoušci nedostali. Zúčastnit se mohli jen pozvaní, ostatní měli možnost sledovat obřad buď na obrazovce přímo před obřadní síní nebo na sociální síti Facebook na oficiálních stránkách Mira Žbirky.

Mezi osobnosti, které obdržely pozvání na poslední rozloučení s legendárním hudebníkem, se řadí i prezident Miloš Zeman s manželkou Ivanou Zemanovou (56). Prezident je ovšem už od 10. října s nespecifikovanými problémy souvisejícími s chronickým onemocněním hospitalizován v nemocnici, a proto se obřadu nemohl zúčastnit.

Památku Mira Žbirky uctil Miloš Zeman i z nemocnice. "Pan prezident se svojí paní zasílají na pohřeb věnec se stuhou," uvedl pro ŽivotvČesku.cz hradní mluvčí Jiří Ovčáček. Prezident pak nebyl jedinou slavnou osobností, které zdravotní stav neumožnil se s hudebníkem přijít rozloučit osobně. Na sociální síti svůj zármutek vyjádřila a předem se omluvila zpěvačka Marika Gombitová (65).

Tichou vzpomínku v soukromí domova věnuje Miroslavu Žbirkovi i zpěvačka Helena Vondráčková. "Byl to člověk, kterého jsem obdivovala, moderní ve své tvorbě, nadčasový. Jeho písně a projekty, které vytvářel, byly na vysoké úrovni. Bude tady hodně chybět. V každém případě doma zapálím svíčku a pomodlím se za něj," řekla Helena Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.