Poslední rozloučení s Vadimem Petrovem: Památku legendy české hudby přišla uctít řada slavných osobností

Vadim Petrov zemřel ve věku 88 let
Vadim Petrov zemřel ve věku 88 let
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 11. 12. 2020

Hudební svět a veřejnost zasáhla v pondělí 7. prosince smutná zpráva o úmrtí legendárního hudebního skladatele, klavíristy a v neposlední řadě uznávaného pedagoga Vadima Petrova (†88), jehož jméno je spojeno s nádhernými melodiemi z Krkonošských pohádek nebo z pohádek o krtečkovi.

Vadim Petrov zůstane legendou české hudební scény a nezapomenutelnou osobností nejen díky svému výjimečnému charakteru, ale také prostřednictvím krásných melodií, které složil. Jako pedagog učil řadu známých tváří a jednou z nich je i náš přední klavírista a hudebník Petr Malásek (56), který na něj vzpomíná v tom nejlepším.

"Byl to můj první učitel hry na klavír. Měl jsem ho rád jako opravdového chlapa. A s láskou na něj budu vzpomínat," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Malásek, manžel herečky Dany Morávkové.

Rodina a veřejnost se 11. prosince naposledy rozloučila s výjimečným hudebníkem a člověkem v pražském strašnickém krematoriu, kam přišla vyjádřit upřímnou soustrast také řada slavných osobností jako herečka Zlata Adamovská (61), Dana Morávková (49) s manželem Petrem Maláskem nebo zpěvačka Petra Černocká (71). Vadim Petrov byl podepsán pod známými hudebními díly, které má řada lidí spojené s dětstvím a svým talentem obohatil mnoho generací. Složil hudbu k pohádkám o krtečkovi, Spejblovi a Hurvínkovi nebo melodii ke Krkonošským pohádkám.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.