Poslední sbohem pro Limonádového Joea: Veřejnost se rozloučila s hercem Karlem Fialou

Ladislav Županič byl dlouholetý kamarád zesnulého kolegy Karla Fialy
Ladislav Županič byl dlouholetý kamarád zesnulého kolegy Karla Fialy
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 9. 10. 2020

Legendární herec a tenor Karel Fiala (✝95) odešel do uměleckého nebe v sobotu 3. října ve věku 95 let. Na posledním rozloučení s ním promluvil jeho dlouholetý kamarád a herec Ladislav Županič (77), který těžko dokázal udržet slzy.

Herec a operní pěvec Karel Fiala zůstane nezapomenutelnou osobností českého filmu. U diváků získal největší oblibu jako pohledný Limonádový Joe ve stejnojmenné legendární klasice režiséra Oldřicha Lipského z roku 1964. V poslední době byl herec hodně unavený a přece jenom už se jeho úctyhodný věk na něm začal projevovat. V sobotu 3. října proběhla Českem smutná zpráva o tom, že zemřel.

Na posledním rozloučení v pražských Strašnicích se ujal slova herec a jeho letitý kamarád Ladislav Županič, který měl velmi dojemnou řeč a vzpomínal na starého přítele, se kterým se prvně setkal při inscenaci West Side Story.

Karel Fiala získal v roce 2013 prestižní cenu Thálie za celoživotní přínos v oblasti muzikálu. Jeho odchod do uměleckého nebe zasáhl nejen herecký svět, ale všechny, kteří se smutkem zavzpomínali na výjimečnou osobnost.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.