Poslední sbohem pro Popelku. Pohřeb Libuše Šafránkové proběhne v rodinném kruhu. Promluvili kolegové

Libuše Šafránková s manželem
Libuše Šafránková s manželem
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 14. 6. 2021

Pouhé dva dny po svých 68. narozeninách odešla na věčnost velká dáma českého herectví Libuše Šafránková (†68), která zůstane nejen pro české diváky nezapomenutelná mimo jiné jako krásná Popelka v pohádce Václava Vorlíčka Tři oříšky pro Popelku. Pohřeb ikony filmového světa proběhne v pátek 25. června stejně jako veřejné rozloučení.

Herečka Libuše Šafránková byla známá svou jemností, půvabem a vznešenou elegancí. Byla milovaná nejen národem, ale obdiv a úctu si vysloužila za svou filmovou kariéru také mezi kolegy a spolupracovníky. V pondělí 7. června ještě oslavila 68. narozeniny a málokoho by napadlo, že o dva dny později zůstane představitelka půvabných princezen a především Popelky pouze ve vzpomínkách. Ve středu 9. června Česko obletěla smutná zpráva o jejím úmrtí, které zasáhlo celou zemi.

"Zasáhlo mě to stejně asi jako všechny a je to pro mě těžké. Mám na ni krásné vzpomínky. Všichni ji měli rádi, měla obrovský dar prosluněnosti," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz krátce po informaci o skonu fenomenální herečky Karel Heřmánek, který se s ní seznámil během studií na brněnské konzervatoři.

Pohřeb Libuše Šafránkové proběhne v rodinném kruhu v pátek 25. června na pražském Spořilově v kostele svaté Anežky České, jak uvedl server Novinky.cz. Lidé se mohou zúčastnit veřejného rozloučení tentýž den dopoledne a vzpomenout na velkou dámu a výjimečnou osobnost tím, že zapálí svíčku a naposledy se rozloučí s ženou, která v lidech probouzela dobro a šířila kolem sebe dobrou náladu a optimismus.

"Ráda bych přišla a položila květinu. Doufám, že budu moci do kostela přijít," řekla Jiřina Bohdalová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že položit květinu jako projev posledního sbohem a uctění památky zesnulé Libuše Šafránkové považuje za samozřejmost.

Na pohřbu nebude přítomen kolega a oblíbený herec Karel Heřmánek, protože je aktuálně mimo Českou republiku. "Nezúčastním se veřejného rozloučení, jsme v zahraničí," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.