Poslední sbohem pro Radana Dolejše. Na tajný pohřeb dorazila řada slavných tváří. Slova plná bolesti svěřil Jiří Adamec

Vendula Pizingerová a Jiří Adamec
Vendula Pizingerová a Jiří Adamec
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2022

V Břevnovském klášteře v Praze se ve čtvrtek odpoledne konalo poslední rozloučení s Radanem Dolejšem (†57), kytaristou kapely Patrola Šlapeto, jehož smrt přišla nečekaně a jeho okolí velice zaskočila. Poslední sbohem mu přišla dát rodina a nejbližší přátelé. "Budu na něj vzpomínat navěky," řekl pro ŽivotvČesku.cz pohnutým hlasem režisér Jiří Adamec (73).

Mezi smutečními hosty, kteří se začali scházet u baziliky okolo půl druhé, se objevila řada známých osobností, například režisér Jiří Strach (48) s manželkou, Vendula Pizingerová (49), bývalá atletka Helena Fibingerová (72), podnikatel Oldřich Lichtenberg (58), herec Jiří Suchý (90) a také režisér Jiří Adamec (73), který pro redakci ŽivotvČesku.cz na zesnulého Radana Dolejše zavzpomínal. "Byl to jeden z mých nejbližších spolupracovníků a budu na něj vzpomínat navěky," řekl pro ŽivotvČesku.cz režisér velmi těžkým hlasem.

Radan Dolejš zemřel 23. ledna. Byl také blízkým přítelem podnikatele Josefa Kokty (64), kterého jeho odchod velice zasáhl. "Je to pro mě hrozně čerstvé a také dost nečekané. Ještě předevčírem jsme si spolu psali na sociální síti a plánovali jsme, že půjdeme na kafe," sdělil krátce po jeho skonu pro ŽivotvČesku.cz smutným hlasem s tím, že nečekaná zpráva o úmrtí kamaráda ho nepříjemně zaskočila.

O úmrtí informovala rodina. Radan Dolejš se narodil 9. dubna 1964, absolvoval na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, obor čeština a dějepis. Studoval také na Lidové konzervatoři Jaroslava Ježka. Od září 2017 učil na Pražské konzervatoři obor dějiny Jazzu a moderní populární hudby. Jeho smrt zarmoutila řadu kolegů a zejména manželku Táňu, se kterou vychovával dva syny.

O tom, že má Radan Dolejš zdravotní potíže, informoval server iDnes. Loni se měl potýkat se sepsí v noze, po jejíž operaci dokonce upadl do kómatu. Hudebníka nalezli bez známek života kolegové z kapely v jeho bytě. "Byli jsme domluveni, že za ním večer přijdu. Zvonil jsem, ale dlouho nikdo neotvíral. Zavolal jsem policii, dveře nakonec otevřeli hasiči, kteří ho doma našli mrtvého. Na zprávu koronera už jsem tam nečekal. Ale včera se mu špatně dýchalo," uvedl pro Blesk den po úmrtí umělce kapelník Šlapeta Karel Hoza.Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.