Poslední víkend letošní zimy přinese jarní počasí. Teplé bundy necháme doma, říká meteoroložka

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 3. 2023

Česko má před sebou poslední víkend letošní zimy. Ten se však již podle meteoroložky Dagmar Honsové bude tvářit spíše jako jaro. "Středeční ochlazení je posledním nejméně do konce března," uvedla pro ŽivotvČesku.cz.

Středeční ochlazení je tím posledním výrazným ochlazením, a to nejméně do konce března. Poslední březnové mrazivé ráno na celém území bude pak to čtvrteční – ranní teploty i v nížinách budou klesat až k -5 °C. Od pátku poté budeme atakovat 15 °C a v příštím týdnu i 20 °C!

Víkendové počasí slibuje atmosféru skutečného jara. "V sobotu bude jasno až polojasno. Ranní teploty mezi 3 až -1 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. V neděli pak bude oblačno až polojasno, během dne od západu až zataženo a místy přeháňky nebo déšť. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 11 až 15 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Další nárůst teplot vzduchu přinese příští týden – oblačnost ale bude zůstávat proměnlivá a počítat musíme i s občasným deštěm nebo přeháňkami. Také loňský start astronomického jara přinesl příjemné teploty, stejně tak rok 2014. Například i v letech 2010 a 2019 odpolední teploty v prvním jarním týdnu atakovaly 20 °C.  

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.