Potřebuji vědět, kam patřím. V naší rodině je to trochu komplikovanější, máme slovenskou a maďarskou krev, říká těhotná Eva Burešová

Eva Burešová
Eva Burešová
Foto: Nextfoto
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 6. 5. 2022

Herečka a zpěvačka Eva Burešová (28) je velmi rodinně založená, stejně tak jako její partner Přemek Forejt (35), se kterým momentálně očekává narození potomka. Také to je důvodem, proč ze svého soukromí neukazují zdaleka tolik. "Soukromí si chráníme a ctíme ho. Je to pro nás posvátná záležitost," vysvětlil dříve pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař Přemek Forejt. Nyní však jeho partnerka udělala výjimku a více se rozpovídala o svých rodinných kořenech a lásce k tradicím pro známou rozhlasovou stanici.

Oblíbená seriálová herečka a zpěvačka Eva Burešová mnoho lidí překvapí svým prostředním jménem »Salvatore«, které sdílí se svým synem. Důvodem je to, že chlapcova kmotra pochází z Itálie, a tak po ní nese právě toto jméno. Protože však herečka nemá se svým synem stejné příjmení, rozhodla se si ke svému jménu toto jméno přidat, aby lépe vyjádřila, že s malým Nathanielem (4) patří k sobě.

To však není jediná exotická věc, která je spojená s Evou Burešovou. "Celý život bych si přála poznat, kam patřím a kde mám své kořeny. V naší rodině je to trochu komplikovanější, máme slovenskou, maďarskou krev a já vnitřně cítím, že tam bude ještě nějaké napojení na mnohem vzdálenější zemi. Když jsem o tom mluvila s maminkou, tak připustila, že je to možné, protože kdysi tam v rodině byla tahle a tahle...," vysvětlila herečka v rozhovoru pro Český rozhlas.

Její srdce ji prý nejvíce táhne do Španělska, kde jsou jí blízké také místní tradice. Proto dostala otázku, zda si umí představit, že by se tam jednou odstěhovala natrvalo.

"Já jsem tu vlastně vyrůstala s mým tátou, protože tu až do mých 16 let pracoval, tak jsem tím možná ovlivněná. S rodinou jsme přemýšleli o různých věcech, ale myslím, že asi není nutné v té zemi žít. Já si chci nechat udělat různé krevní testy, což už v dnešní době jde. A tam mi třeba řeknou, ano, patříte tam, tak tam třeba na nějakou dobu pojedu, potom si tu zemi vezmu zase s sebou do Čech," popsala zpěvačka v rozhovoru, jak vidinu života v zahraničí momentálně vnímá.

Temperamentní herečka s partnerem Přemkem Forejtem čeká jejich první společné dítě. Oba z předchozích vztahů potomky už mají, Eva Burešová vychovává čtyřletého syna Nathaniela, šéfkuchař sedmiletou dceru Stellu. Přestože do jejich domácnosti brzy přibyde miminko, nežijí úplně spolu jako jedna rodina, šéfkuchař totiž musí často pracovně do Olomouce, kde šéfuje vyhlášené restauraci. Dvojice to však nevidí jako problém. "Olomouc není severní pól, vše se dá zvládnout," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz svůj postoj Eva Burešová.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.