Potvora C.C. z Chůvy k pohledání se změnila v šarmantní dámu. Lauren Laneová vysvětlila, proč se už nevěnuje herectví

Lauren Laneová a její herecký kolega Daniel Davis
Lauren Laneová a její herecký kolega Daniel Davis
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 9. 2021

V roce 1993 vstoupil na obrazovky dodnes oblíbený sitcom Chůva k pohledání. Za velkým množstvím těch nejvtipnějších scén stojí humor Lauren Laneové (60), která ztvárnila ambiciozní C.C. Babcock s jazykem ostrým jako břitva. Přestože v seriálu byla prezentována tak, že se atraktivitou nevyrovná chůvě Fran, ve skutečnosti byla velmi krásnou ženou s perfektní postavou. Dnes už je šedesátnicí a na šarmu neztratila.

Pro Lauren Laneovou byla role C.C. Babcock v seriálu Chůva k pohledání zlomovou, poznal ji díky ní téměř celý svět. Místo toho, aby na úspěšnou kariéru nadále navazovala, ale s herectvím skončila ve chvíli, kdy padla poslední klapka oblíbeného sitcomu. Ze zraků veřejnosti ale zcela nezmizela a se svými fanoušky je dodnes ve spojení na sociálních sítích.

Seriál byl letos umístěn na streamovací platformu HBO Max a Lauren je nadšená, že o něj diváci i po letech jeví obrovský zájem. "Jsem překvapená, kolik lidí si Chůvu k pohledání ještě i dnes s chutí pustí. Díky tomu mi až teď došlo, že jsme vytvořili něco, co má pro fanoušky nějaký význam. To jsem si předtím neuvědomovala," řekla herečka v rozhovoru pro deník Chicago Tribune.

Sympatická blondýnka dodnes vzpomíná na to, že své kolegyni Fran Drescherové, jež ztvárnila chůvu Fine, záviděla. "Nespočítám, kolikrát jsem si představovala, jak skvělé by bylo, kdyby mě oblékli do tak nádherných šatů, jaké měla Fran. Naše kostymérka byla skutečný génius a nejen mé postavě dodala hodně na úrovni," svěřila Lauren Laneová.

S herectvím představitelka C.C. přestala, jakmile seriál skončil. "Bylo mi 40, byla jsem matka samoživitelka a došlo mi, že teď už pro mě Los Angeles není tím pravým místem k životu. Tehdy se k ženám mého věku přistupovalo odměřeně a navíc mě všichni znali jako C.C. Babcock, bylo mi v podstatě jasné, že mě nikdo nebude chtít obsadit, protože si mě všichni pamatovali z jedné role. Tak jsem sbalila sebe i dceru a odstěhovaly jsme se," dodala Laneová.

Dnes Lauren Laneová žije v Texasu a přestože před kameru se od konce Chůvy k pohledání už nepostavila, herecké umění je jí stále blízké. Nyní se živí jako profesorka dramatu a tance. Přestože jí je už 60 let, jiskru v očích neztratila a je velice šarmantní dámou. Blond vlasy jí sluší i dnes a úsměv má stejně plný energie, jako v 90. letech.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.