Potvora Meredith z filmu Past na rodiče jako by vůbec nestárla. Snímky dokazují, že Elaine Hendrixová je atraktivní padesátnice

Elaine Hendrixová
Elaine Hendrixová
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 19. 8. 2022

V roce 1998 měl premiéru dnes již legendární snímek Past na rodiče. Komedie, která baví děti i dospělé, patří mezi televizní klasiky. Zásluhu na tom má i herečka Elaine Hendrixová (51), která ztvárnila postavu potvory Meredith. Ta je dnes sice padesátnicí, ale stále vypadá tak dobře jako před lety. Pro magazín Us Weekly pak prozradila, na natáčení jaké scény vzpomíná nejraději.

Komedie Past na rodiče pojednává o rozdělených dvojčatech Hallie a Annie, jejichž rodiče si je po rozchodu rozdělili a navzájem jim o sobě neřekli. Shodou náhod se ale děvčata setkala na letním táboře, prohodila se a následně rozjela misi, aby rodiče dala znovu dohromady. V cestě jim ale stála Meredith Blakeová, otcova snoubenka. Tu si zahrála půvabná Elaine Hendrixová.

Elaine Hendrixové bylo v době natáčení 26 let a byla v Hollywoodu relativně nová. Přestože od té doby získala mnoho dalších rolí, Meredith je její nejslavnější a lidé ji dodnes poznávají. Není se čemu divit, protože i v 51 letech vypadá naprosto fantasticky. Jako by snad nezestárla ani o den. Dokazují to i snímky, na kterých by jí její věk jen málokdo tipoval.

Oblíbená herečka moc dobře ví, že právě role ve filmu Past na rodiče jí přinesla největší popularitu a nejdelší zástup fanoušků. Proto dodnes neváhá a mluví o něm, kdykoliv má příležitost. Z jejích slov je ale jasné, že přestože Meredith zahrála věrohodně, ve skutečnosti s ní má pramálo společného.

"Na natáčení jsem byla trochu nervózní, ale všichni byli moc milí a já se brzy začala cítit dobře. Moje nejoblíbenější scéna je rozhodně ta, kde mi dvojčata dají na hlavu ještěrku. Ve skutečnosti miluji přírodu, a kdyby se mi tohle stalo, zasmála bych se a položila ji na zem. Ve scéně jsme použili pravou ještěrku, ale i plastovou a počítačovou. Ale neřeknu vám, která je která," řekla Elaine Hendrixová v rozhovoru pro magazín Us Weekly.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.