Potvora z romantických komedií jako by nestárla. Herečku Julii Gonzalovou vrásky netrápí, rozhodla se ale pro zásadní změnu

Herečka Julie Gonzalová (na snímku uprostřed)
Herečka Julie Gonzalová (na snímku uprostřed)
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 2. 6. 2022

Na počátku 21. století vznikla celá řada komedií pro teenagery, které si oblíbili i dospělí. Mezi ně patří například Moderní Popelka a Mezi námi děvčaty, které mají jednu věc společnou. Zápornou postavu si v nich zahrála Julie Gonzalová (40), která se na role potvor dokonale hodila díky chladnému výrazu a dlouhým blond vlasům. Od natočení těchto filmů jako by nezestárla ani o den, jednu zásadní změnu však udělala.

Romantické komedie jsou úspěšným žánrem, kterému se nejvíce dařilo v 90. letech a na počátku nového tisíciletí. Julie Gonzalová si v nich vytvořila pevnou půdu pod nohama tím, že byla dokonalou představitelkou potvor, které se snaží všemožně kazit život hlavním hrdinům a hrdinkám. Její krása jí k tomu nepochybně dopomohla.

Nejzásadnější role herečka získala ve filmech Moderní Popelka a Mezi námi děvčaty, kde ztvárnila v podstatě totožný typ dívky - bez jakékoliv příčiny dělala naschvály, komu jen mohla, díky popularitě jí to procházelo. V obou rolích se představila jako blondýnka s ledově chladným, přesto krásným pohledem.

"Hrát záporné postavy mě vždy bavilo. Je zábavné smět před kamerou dělat věci, které bych v běžném životě rozhodně nedělala. Potvory si všichni dobře pamatují, navíc diváky zajímá, jak to s nimi dopadne. Baví mě být jednou za čas zlý podrazák," prozradila Julie Gonzalová v rozhovoru pro magazín Dallas Decoder.

Přestože herečka od natáčení svých nejznámějších filmů na pohled nezestárla ani o den, jednu zásadní změnu ve svém životě přece jen udělala. Blond kadeře, kterými byla proslulá, obarvila na hnědou, nutno ale podotknout, že i tmavší odstíny jí sluší. Možná právě rozloučení s blond vlasy je důvodem, proč dnes stále vypadá, jako by jí bylo 25 let.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.