Povinné testy na COVID-19 pro turisty z Česka. Řecko zpřísnilo opatření pro několik zemí

Řecko zavádí povinnost testů na koronavirus.
Řecko zavádí povinnost testů na koronavirus.
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2020

Nárůst případů nákazy koronavirem stojí za zpřísněním epidemických opatření v Řecku. Týká se zejména turistů z několika zemí včetně České republiky. Při vstupu do Řecka musí od 17. srpna předložit maximálně tři dny starý negativní test na koronavirus. Opatření se týká i dalších turistů, a to ze Švédska, Belgie, Španělska a Nizozemska.

Řecká vláda zpřísnila opatření zákazem konání veřejných akcí, jako jsou například koncerty, na nichž publikum nesedí. Další omezení se týkají omezení pro bary a noční kluby, kde do zatím konce měsíce nesmí zákazníci stát - omezení platí od pátku.

Vláda přistoupila k novým opatřením kvůli nárůstu počtu nakažených. Z 203 případů potvrzených jich 29 bylo u lidí při vstupu do země a čtyři u turistů, kteří podstoupili test po několika dnech, protože se u nich objevily příznaky covidu-19.

Celkem se dosud v jedenáctimilionovém Řecku potvrdilo 5749 případů nákazy koronavirem, z toho skoro 1300 od počátku srpna.

Řecko je mezi Čechy oblíbené

Řecko je jednou z nejoblíbenějších destinací, kam Češi s cestovními kancelářemi vyrážejí.

Negativní test na covid-19 maximálně tři dny starý budou muset od 17. srpna předkládat také všichni, včetně řeckých občanů, kdo do Řecka vstoupí přes pozemní hraniční přechody.

Už od úterka a zatím do 23. srpna bude platit omezení otevírací doby pro restaurace a bary v některých regionech: zavřeno od půlnoci do sedmi ráno budou muset mít mimo jiné na Krétě, v kraji Východní Makedonie a Thrákie, v Soluni, na Chalkidiki, Korfu, Santorini, Rhodosu, Zakynthosu či Kosu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.