Povinností jsou tři body a hra Slováků je varováním. Vladimír Růžička tvrdí, že Británii hokejisté rozstřílí

Hokejový trenér Vladimír Růžička
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 5. 2021

Do konce základní skupiny čekají na českou reprezentaci tři utkání - s Velkou Británii, proti Dánsku a derby se Slováky. Pokud Česko bude vítězit, čtvrtfinále hokejového MS neunikne. Bývalý reprezentační trenér Vladimír Růžička (57) týmu věří a je přesvědčen, že hráči se po vítězství nad Švédskem vnitřně uklidnili. "Myslím si, že nad Velkou Británií vyhrajeme 5:1 nebo 6:1," odhadl pro ŽivotvČesku.cz vítěz z Nagana.

Zlepšená hra, chuť rvát se o výsledek do poslední minuty a hlavně víru, že když se tým vyvaruje zbytečných chyb, tak na 85. světovém šampionátu může bojovat o medaile. To vše ukázalo veledůležité utkání se Švédy, které česká reprezentace vyhrála 4:2.

V sobotu od 11:15 čeká na české hokejisty papírový outsider z Velké Británie a povinností je výhra za tři body. Ačkoliv britský výběr patří k nejslabším na turnaji, je nutné se zodpovědně připravit a soupeře nepodcenit. Utkání s Dány ztratila Velká Británie až v prodloužení, rozjeté Slovensko se bálo o výsledek do poslední minuty a nakonec si připsalo upachtěnou výhru 2:1.

"V týmu mají hodně Kanaďanů, kteří jim do toho vnesli trochu ten zámořský styl. Ale když jsem je jednou či dvakrát viděl, tak si nemyslím, že je to tým, se kterým bychom měli mít velké starosti. Zápas podle mě zvládneme a tím se i hráči uklidní," odhadl sílu českého soupeře pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička a zatipoval, že bude padat hodně branek. "Myslím si, že vyhrajeme 5:1 nebo 6:1," předpověděl legendární trenér.

Vladimír Růžička také výběru Filipa Pešána poradil, aby zjednodušil hru. Na světovém šampionátu se nehraje na krásu, ale na body. "Hráči si uvědomují vývoj turnaje. Je důležité hrát hodně aktivně a cpát všechny puky k bráně. Hrát jednoduchý a rychlý hokej bude cesta," dodal pro ŽivotvČesku.cz zkušený trenér.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.