Poznali byste ji? Takhle na posledních snímcích vypadá seriálová Xena. Lucy Lawlessová prošla výraznou proměnou

Lucy Lawlessová
Lucy Lawlessová
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 10. 2022

Když se objevila na televizních obrazovkách, fantasy seriál Xena začal zažívat zlaté časy. Řeč je o hlavní hrdince, kterou ztvárnila herečka Lucy Lawlessová (54). Odvážná bojovnice ve svém osobním životě za více než čtvrt století (přesně 27 let) od prvního vysílání radikálně změnila vizáž, ale krása jí rozhodně zůstala. I když by mnozí chtěli vidět herečku v pokračování seriálu, je to spíše nepravděpodobné. "Nemyslím si, že by někdo chtěl, abych ještě hrála Xenu," uvedla před pár dny na dotaz amerického společenského magazínu 9now.

Kdo by si nepamatoval pohlednou černovlásku, která vrhala svůj »chakram« po nepřátelích a porážela i ty nejsilnější protivníky. Herečka s novozélandskými kořeny se proslavila rolí Xeny, princezny bojovnice, ve stejnojmenném americkém seriálu, který se poprvé objevil na televizních obrazovkách v září roku 1995.

Sama herečka aktuálně přiznala, že fyzická příprava na řadu rvaček před kamerou pro ni bylo hotové peklo. "Fyzická zdatnost ke zvládnutí role byla doslova »vražda«," citoval Lucy Lawlessovou portál 9now. I to je důvod, proč by dnes do pokračování už nenastoupila.

Původní představitelka Xeny, britská herečka Vanessa Angel (55), musela účast v seriálu ze zdravotních důvodů odmítnout. Jako náhradnici producenti vybrali právě Lucy Lawlessovou. Ukázalo se, že to byla dobrá volba. Celková sledovanost totiž trhala rekordy a seriál byl vysílán ve více než 108 zemích světa. Dokonce předčil i populárního Herkula.

Herečku Lucy Lawlessovou by dnes řada fanoušků už ani nepoznala. Na kráse a osobním kouzle rozhodně nic neztratila a ve svých 54 letech vypadá skvěle. Poměrně radikálně však změnila image. Pro ni tak typické dlouhé havraní vlasy a ofinu vyměnila za kratší sestřih a světlý odstín.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.