Pozor, tohle není sestra Moniky Binias, ale matka. Plavovlasá influencerka prozradila rodinné tajemství dlouhověkosti

Monika Binias (vlevo) se svou matkou
Monika Binias (vlevo) se svou matkou
Foto: Se svolením Moniky Binias
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2022

Přestože je influencerka a vztahová koučka Monika Binias (49) již babičkou, stále si udržuje mladistvý elán a její věk by jí nejspíš nikdo netipoval. A při pohledu na její maminku se není čemu divit, působí totiž spíše jako její starší sestra a generační rozdíl není příliš patrný. "Bude to asi hlavně v genech, moje babička také vypadala dlouho svěží," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz Monika Binias.

Jablko nepadá daleko od stromu, a tak je již naprosto jasné, komu vděčí Monika Binias za svůj mladistvý vzhled. Na sociální síti se totiž pochlubila společnou fotografií s maminkou, která vypadá spíše jako její starší sestra. Obě dámy si společně vyrazily na výlet na turisty oblíbený zámek Konopiště a sršely u toho dobrou náladou a energií.

"Nejspíš za to vděčíme hlavně genetice, protože moje babička byla také dlouho svěží. A pokud jde o to, zda děláme v rodině něco jinak, moc toho nebude. Jsme všichni nekuřáci, což má určitě vliv, protože pak se objevují mimické vrásky, pleti to nesvědčí a jsou z toho ošklivé zuby. Když už se pije, tak spíše střídmě. Nikdo z nás vysloveně divokým večírkům neholduje. Snažíme se jíst hlavně zdravě," vyjmenovala pro redakci ŽivotvČesku.cz Monika Binias vše, co by podle jejího názoru mohlo na mladistvý vzhled mít vliv.

"Také u nás všichni pěstujeme dlouhodobé vztahy. Spokojenost v manželství také pomáhá. Zkrátka pak člověk zbytečně netýrá ani svoje tělo, ani svou duši," řekla pro ŽivotvČesku.cz žena, která své životní štěstí našla v náručí mladšího hokejisty Petra Biniase (25). Její svěžest je nejspíš jedním z důvodů, proč pro pár velký věkový rozdíl není překážkou.

Důležitý je podle Moniky Binias také intimní život, který zvláště ženám pomáhá snášet stárnutí s větší lehkostí. "Samozřejmě se občas stane, že někdo je mentálně starý už ve dvaceti, potom to nefunguje, ale na druhou stranu jsou lidé, jako jsou třeba moji rodiče, kterým to v posteli klape celoživotně. Myslím, že pro ženu kolem těch 45 let je pravidelný sex možná ještě důležitější než třeba ve dvaceti. Všechny ty hormony, stárnutí a další věci se pak daleko lépe snáší," prozradila pro ŽivotvČesku.cz s potutelným úsměvem blond influencerka a naznačila, že v této oblasti si rozhodně nemá na co stěžovat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.