Pracovní týden přinese super tropické teploty. Budou padat rekordy, říká meteoroložka Dagmar Honsová. O víkendu přijde prudké ochlazení

Počasí - ilustrační foto
Počasí – ilustrační foto
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 8. 2022

Druhá polovina pracovního týdne bude ve znamení tropických, ve čtvrtek a v pátek super tropických teplot, které se budou zastavovat až na 36 °C, padat budou četné teplotní rekordy. V pátek ukončí teplé jihozápadní proudění studená fronta a o víkendu se propadnou teploty až o 10 °C. "Se srážkami musíme počítat zejména v sobotu," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Do konce týdne bude ve střední Evropě zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, který způsobí, že teploty budou ve znamení super tropů. Rtuť teploměrů se může zastavit až na 36 stupních Celsia a není vyloučené, že budou padat teplotní rekordy. V pátek pak přes Českou republiku přejde studená fronta, která podpoří vznik bouřek a přinese ochlazení na víkend.

"Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Ranní teploty se zastaví těsně pod hranicí tropické noci, tedy mezi 19 až 15 °C. Denní teploty vystoupí vysoko, na 31 až 36 °C. V pátek už bude počasí u nás pod vlivem studené fronty. Ta opět podpoří vznik bouřek. Zpočátku dne bude jasno až polojasno. Ranní teploty 21 až 17 °C. Denní teploty 31 až 36 °C, odpoledne od západu ochlazování," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Víkend přinese ochlazení až o 10 °C. "Hned v příštím týdnu se k nám ale opět tropické teploty vrátí. Vypadá to, že druhý srpnový týden bude opět slunečný, nejvyšší odpolední teploty se budou zpočátku pohybovat do 27 °C, postupně kolem hranice 30 °C," upřesnila předpověď konzultantka počasí pro ŽivotvČesku.cz a popsala, jak bude o víkendu.

V sobotu bude oblačno až zataženo, místy déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Během odpoledne ubývání oblačnosti a ustávání srážek a místy polojasno. Ranní teploty 19 až 15 °C. Denní teploty 22 až 26 °C, na jižní Moravě kolem 28 °C.

V neděli bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky nebo bouřky. Ranní teploty 15 až 11 °C. Denní teploty 22 až 26 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.