Pravda o vánoční výzdobě. Slávistický stromeček mi David zakázal, přiznala Lenka Limberská

Lenka Limberská a David Limberský
Lenka Limberská a David Limberský
Foto: Se svolením Lenky Limberské
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 2. 2021

Manželka fotbalisty Davida Limberského (37) promluvila o tom, jak vnímá koronavirovou krizi, jak se vyrovnává s nenávistí na sociálních sítích a také popsala, jak probíhá zdobení rodinného vánočního stromečku. "Už při zdobení stromku se těšíme, jaké komentáře lidé zase budou psát," uvedla Lenka Limberská (36) pro ŽivotvČesku.cz.

V první části rozhovoru Lenka Limberská vzpomínala, jak se s manželem seznámili a jak ona vnímá fotbal. Ve druhé části povídání pak popsala, jak vnímá současnou krizi, co ji nejvíce trápí a během řeči přišlo také na vánoční stromeček, který se na sociálních sítích během Vánoc stává ústředním námětem mnoha diskuzí.

Jste stále na mateřské a rozjela jste podnikání, jak to v této složité době jde?

Já bych se o naše podnikatelské aktivity starala velmi ráda, ale bohužel skoro rok máme zavřeno. Což není příjemná situace. Narodila se nám ale dcera, takže mám alespoň plno času na ni. Snažím se na tom všem najít něco pozitivního. Ale co se týče podnikání, tak ta doba je opravdu špatná pro všechny.

Vnímáte covid jako velké nebezpečí? Máte z epidemie velké obavy?

Čím to trvá déle, tak už na sobě cítím, že je to horší a horší. Já se na začátku snažila být pozitivní a říkala jsem si, že to zase skončí a vše se znovu nastartuje. Ale když to vidím dnes, když prostě člověk vidí, že přišla další mutace, tak to na náladě nikomu nepřidá.

Co vás nejvíce děsí na celé té situaci?

Mě na tom nejvíce trápí ta nejistota. Že nikdo na světě neví, co vlastně bude. Kdyby člověk měl nějaký výhled, nějakou hranici, kdy to skončí... Ale to nemáme. I kdyby třeba řekli, že to bude až do prosince, tak si řeknu, že je to hodně blbé, ale nějak se podle toho zařídím. Ale takto? Ta nejistota je prostě nejhorší. Ovlivňuje to podnikatele, fotbalisty, rodiny, všechny... Fotbal se hraje bez diváků... Vždyť koho to takhle baví, hrát bez diváků? Fotbal se přeci hraje pro lidi. Mně přijde, že to hraje roli i nyní u výkonů Plzně, nechci to házet jen na prázdný stadion, ale roli to podle mě hraje. Chodili jsme v Plzni na každý zápas, to nyní nejde, je to smutné. Je to celé jedno velké depresivní vězení.

Očkovat se necháte?

Nevím, jak to bude u fotbalistů. Možná budou muset automaticky, když budou chtít hrát. Teď jsou na řadě s očkováním ale ti starší lidé, tak uvidíme, co bude pak.

Kdy budete mít další miminko?

David už má celkem děti tři, takže to necháváme otevřené. Uvidíme, co bude za dva či tři roky, jak to budeme cítit.

Jaký je váš největší životní sen?

Já si velké sny už splnila. Jako malé dítě jsem chtěla mít zdravou rodinu, milujícího partnera a dceru... Takže ten můj největší sen jsem si splnila. Co se týče těch menších snů, tak bych ještě chtěla cestovat a vidět nějaká místa.

Jaké jídlo váš manžel nejvíce miluje?

On není extra vybíravý, on jí vše od italské kuchyně, přes českou až k asijské. Teď jsme koupili termomix, tak vaří on a baví ho to. Je sice vyučený kuchař, ale začal vařit až teď. Co se týče koronaviru, tak nám chybí, že nemůžeme zajít do restaurace a udělat si fajn večer.

Velkým tématem je váš legendární vánoční stromeček. Jak to s ním tedy je?

Je neuvěřitelné, kolik lidí náš vánoční stromeček zajímá. Co bych vám k tomu řekla... Stromeček máme schovaný v krabici, každý rok ho složíme a zdobíme ho. Rozhodně to není tak, že by stál někde nazdobený v garáži a jen ho vytáhneme o Vánocích. Nějaké sady ozdob mám oblíbené, ale každý rok dokupuji nové. Teď poslední Vánoce jsem vítězoslavně přišla s tím, že budeme mít krásný červenobílý stromek. Když to David slyšel, tak mi řekl, zda jsem se nezbláznila a že doma rozhodně slávistický stromek nebude (smích).

Mrzí vás, když vám pak lidé na Instagramu stromeček kritizují?

Já vždycky obdivovala Davida, jak se umí vyrovnat s hejty. Lidé jsou někdy zlí a David to dává v pohodě. Na začátku jsem to nechápala, jak dokáže být tak nad věcí. Ale život vás naučí, teď už to také neřeším. A co se týče stromečku, už si z toho děláme legraci, už při zdobení se smějeme, že zase lidé budou určitě komentovat. Ale více lidí mi píše, že stromeček se jim líbí a že je krásný. Tak doufám, že to není jen ze slušnosti, ale opravdu se jim líbí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.