Prázdné pláže, pozavírané hotely. Josef Klíma popsal, jak to vypadá v Chorvatsku

Josef Klíma je vynikající investigativní reportér
Josef Klíma je vynikající investigativní reportér
Foto: nextfoto.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 22. 7. 2020

Investigativní novinář Josef Klíma nemá rád koupání v plavkách. Mokré oblečení mu na těle nedělá dobře, a tak se koupe nahý. Využívá pravidelně nudistické pláže. Svou zásadu neporušil ani letos v Chorvatsku, kde ještě před pár dny odpočíval. Pro Život v Česku popsal, jak to aktuálně v Čechy oblíbené destinaci vypadá.

"Byl jsem příjemně překvapený, protože mě nikde na hranicích nestavěli. Nikde jsem neměl žádné potíže. V Baška Vodě, což je Makarská riviéra, kam jezdím pravidelně, byly všechny hotely zavřené kromě jednoho. Ten byl naplněn turisty asi tak z poloviny," popsal pro Život v Česku slavný novinář.

Možným důvodem nižšího turistického zájmu je, že Chorvatsko patří v Evropě k zemím méně zasaženým nemocí COVID-19, ale v poslední době případů nákazy novým koronavirem přibylo rychleji. V minulém týdnu tamní úřady evidovaly 3953 nakažených.

Zdá se, že pro čtyřmilionové Chorvatsko je tak úbytek turismu velmi citelný. A jak uvedl Josef Klíma, řada obchodů ani neotevírá.

"Pokud jde o obchody, tak otevřené byly asi tak tři z dvaceti a pláže absolutně prázdné, ale já chodím na nudistickou pláž, tam stejně nikdy moc lidí nebývá," dodal pro Život v Česku Klíma.

Vstup i pohyb po území Chorvatska už je v současné době pro cizince včetně českých občanů volný. Není třeba pobývat v karanténě ani předkládat negativní test na koronavirus. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.