Prázdniny 2O22: Češi nijak nepřekvapili, oblíbené dovolenkové destinace zůstávají stále stejné. Jasně vede Řecko

Dovolená - Ilustrační snímek
Dovolená – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Lucie Tůmová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 20. 6. 2022

Prázdniny se nezadržitelně blíží a s tím i cesty našinců za hranice. Načerpat energii u moře se jich rozhodlo velké množství. "U vybraných termínů či hotelů jsou pobyty během prázdnin již vyprodané," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Pavlíková mluvčí cestovní kanceláře Čedok. Kam konkrétně se chystají Češi vyrazit, prozradila i zástupkyně největší české cestovní agentury. Na prvních příčkách k žádným výrazným změnám nedošlo. Češi zůstávají věrní ověřeným místům.

Stejně jako v posledních letech, tak i letos upřednostňují čeští turisté luxusnější dovolené. "Největší poptávka je po osmidenních leteckých zájezdech do 4hvězdičkových hotelů s all inclusive," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz preference Čechů mluvčí cestovní agentury Invia Andrea Řezníčková.

Podle prodejů se nejvíce lidí vydává do Řecka. "Je to 21 procent všech našich klientů. Následuje Turecko a Egypt s 15 procenty a top šestku zakončuje Chorvatsko, Bulharsko a Tunisko," prozradila konkrétnější čísla Andrea Řezníčková.

Zástupkyně Čedoku její slova potvrzuje. "V letošním roce je prozatím největší zájem o řecké ostrovy, Turecko a Španělsko, tedy včetně Kanárských a Baleárských ostrovů i španělské pevniny," přiblížila pro ŽivotvČesku.cz mluvčí Kateřina Pavlíková.

Z toho jasně vyplývá, že si lidé vybírají stále stejné destinace. "Žádné překvapení v žebříčku není. Mírné zdražení, covid ani ukrajinská krize priority Čechů nezměnily," upřesnila tisková mluvčí agentury Invia.

Pokud někdo teprve nad svou dovolenou začíná přemýšlet, musí počítat s tím, že jsou zájezdy už dost probrané. "Letos vidíme rekordní zájem o všechny destinace v naší nabídce. U vybraných termínů či hotelů jsou pobyty během prázdnin již vyprodané a snažíme se neustále navyšovat kapacity hotelů i letů," dodala pro ŽivotvČesku.cz Kateřina Pavlíková s tím, že cestovní kancelář Čedok objednala další charterový let do Antalye z Prahy i z Brna.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.