Pražská restaurace po razii policie opět otevře. Obsluha popsala krok, jak se zbaví odpovědnosti

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: e souhlasem restaurace Šeberák / poskytnuto Jakubem Olbertem
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 3. 2021

V pražské restauraci Šeberák v Kunraticích v pátek ve večerních hodinách zasahovala policie. Opakované ignorování vládních opatření už začali řešit i kriminalisté, a to po dohodě se státním zástupcem. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil majitel podniku Jakub Olbert, který odmítl svůj boj vzdát. "Nemohu vyloučit, že budeme mít zítra otevřeno, budeme to dnes řešit," upřesnil. V sobotu obsluha podniku potvrdila, že v posledním dni týdne už bude opět otevřeno. "Dnes jedeme na výdejní okénko, ale zítra už bude otevřeno," uvedl personál.

Restaurace v pražských Kunraticích v první polovině listopadu měla otevřeno i přes vládní opatření. Majitel Jakub Olbert rozhodl, že je nebude respektovat a svůj podnik nechá otevřený. To se děje stále, i přes to, že platí přísnější opatření, aby epidemie začala brzdit a skutečnost, že podnik v pátek večer navštívila policie s nepříjemným sdělením.

"V pátek po 17. hodině policisté provedli v restauraci Šeberák kontrolu z důvodu, že byla otevřená. V restauraci se nacházelo 17 hostů a 5 osob, kteří byli zaměstnanci tohoto zařízení. Všechny osoby nesouhlasily s tím, že by se dopustily porušení vládních opatření, z toho důvodu byly nahlášeny příslušnému správnímu orgánu. V souvislosti s tím, že v restauraci dochází opakovaně k porušení platných opatření, po dohodě se státním zástupcem kriminalisté zahájili řízení pro podezření z trestného činu úmyslného šíření nakažlivé lidské nemoci. V této souvislosti při této kontrole policisté vyzvali osoby k podání vysvětlení, žádaná osoba nebyla omezena na osobní svobodě," řekla pro ŽivotvČesku.cz mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Restaurace ale zavírat své prostory nehodlá. "Čekáme na právníka, který nám dá papír, že se zbavujeme zodpovědnosti. Takže zítra už by mělo být standardně otevřeno," uvedl pro ŽivotvČesku.cz personál restaurace.

Majitel restaurace Jakub Olbert potvrdil, že policie v pátek v jeho podniku zasahovala a nevyloučil, že otevřeno bude dál. "Ano, policie náš šetří pro podezření z úmyslného šíření nebezpečné lidské nemoci. Je to další krok v represích, překročení pravomocí policie a další ubírání našich svobod salámovou metodou. Musím se dohodnout se zaměstnanci, protože tento boj, který udělali, tak nás trefili do citlivého místa. Nejdříve to zkusili na mě, ale to se jim nepovedlo. Na naše hosty to taky nešlo. A teď straší naše zaměstnance trestným činem.," řekl v pátek večer majitel v současnosti asi nejznámější restaurace v Česku pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.