Pražskou vilu uznávané zpěvačky vykradli zloději. Škoda je 3 miliony korun, loupež zachytila fotopast

Vilu po slavné zpěvačce Naděždě Kniplové neznámí pachatelé vyloupili.
Vilu po slavné zpěvačce Naděždě Kniplové neznámí pachatelé vyloupili.
Foto: Policie ČR / Archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2020

Neznámí zloději nejméně třikrát vloupali do vily operní pěvkyně a sólistky Národního divadla Naděždy Kniplové (†87). Ta zemřela letos v lednu, přičemž po ní zůstala lukrativní vila ve Skalní ulici v Hlubočepích, která je nyní v dědickém řízení. Z ní odcizili řadu velmi vzácných předmětů.

Podle správce pozůstalosti Luďka Staňka šli lupiči zejména po obrazech a dalších předmětech. „Ztratily se věci, které v tom domě byly nejcennější,“ vyjádřil se pro Tn.cz.

Měla přibližně deset obrazů malíře Oldřicha Blažíčka,“ uvedl s tím, že jde o obrazy v hodnotě stovek tisíců korun.

Policie po zlodějích pátrá. Škoda je celkem vyčíslena na 3 miliony korun. Není vyloučeno, že ke krádežím došlo na objednávku. 

Polici požádala o pomoc

„Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů krádež, poškození cizí věci a porušování domovní svobody, za což v tomto případě hrozí až osmiletý trest odnětí svobody,” uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský pro Blesk.

Při pátrání po zlodějích se policie obrátila s žádostí na veřejnost. Napomoci by v jejich identifikaci měly snímky z nastražené fotografické pasti. V případě, že by někdo měl informace vedoucí k nalezení předmětů či dopadení pachatelů, měl by se obrátit na linku 158.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.