Pražský taxikář, kterého zachránil remdesivir, už je doma: Nejvíc se těší na ženu a dceru

Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - VFN)
Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN)
Foto: VFN
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2020

Smrti unikl o vlásek, vděčí za to i experimentálnímu léku remdesivir, který zabírá na koronavirus. Pražského taxikáře v úterý odpoledne propustili z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) do domácí péče. Nejvíc se těšil na to, že bude moct konečně obejmout ženu a dceru.

Taxikář měl jeden z nejhorších průběhů nemoci Covid-19 v tuzemsku. Na lůžku byl upoután od 10. března. Remdesivir dostával deset dnů, potom se jeho stav začal zlepšovat.

Třiapadesátiletého muže ve VFN zachránili před smrtí. Podle ředitele nemocnice Davida Feltla je na tom teď dobře. Před týdnem ho už přeložili na standardní lůžkové oddělení. V úterý odpoledne ho propustili do domácí péče.

K taxi už se nevrátí

Boj o přežití pacientovi změnil životní hodnoty od základů. Už se nechce vracet k práci taxikáře, radši si najde něco bezpečnějšího. Moc se těší na svoji rodinu. V nemocnici si uvědomil, že není nic důležitějšího.

„Nemá cenu se honit za nějakým materialismem. Jsou hrozně důležité věci jako rodina, láska k bližnímu a radovat se ze života. Úplné maličkosti, třeba procházka po lese. Prostě žít,“ řekl v rozhovoru pro Všeobecnou fakultní nemocnici.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.