Pražský taxikář o koronavirovém pekle: Chtěl jsem, aby to se mnou doktoři ukončili

Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze - VFN)
Pražský taxikář s koronavirem promluvil (reprofoto Všeobecná fakultní nemocnice v Praze – VFN)
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 2. 5. 2020

Pražský taxikář byl první českým pacientem, který dostal experimentální lék remdesivir. Pomohl mu z nejhoršího a muž se z nemoci Covid-19 zotavil. Bylo to ale peklo, popsal v rozhovoru pro Novinky.cz. Prý dokonce v jednu chvíli chtěl, aby ho doktoři nechali napospas osudu.

Taxikář, kterého léčili pomocí remdesiviru, už se těší domů. Vypadá to, že nemoc Covid-19 překonal a může se vrátit za svými nejbližšími. Prošel si však peklem.

"Když jsem byl ještě v Krči, tak tam byla situace, že jsem se dusil, nemohl jsem dýchat a nic nepomáhalo. Byl jsem v takové agonii a šoku, že v jednu chvíli jsem prosil, aby mě odpojili, aby to ukončili, protože to nezvládnu, že na to nemám," řekl muž webu Novinky.cz.

Začátky

Ještě horší však podle taxikáře byly první dny po probuzení z umělého spánku. Vůbec nechápal, co se děje.

"Nejhorší byly ty začátky, kdy jsem se probudil po čtrnácti dnech v bezvědomí, tak jsem si uvědomil, že jsem na ventilátoru, mám cévku, že vylučuji do nějakého pytlíku. Teď nemůžete spát, protože vás to i bolí, nemůžete se pohnout a je to hrozný a nepříjemný. Vedle vás umírá člověk, přijdou tam za ním děti a brečí a prosí, aby bojoval. To mě psychicky úplně zničilo," dodal statečný muž, který už nechce dělat taxikáře, protože je to nebezpečné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.