Prcek z filmu Ten kluk je postrach Michael Oliver bude čtyřicátník, z raubíře vyrostl v pohledného muže

Profimedia
Herec Michael Oliver
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 6. 2021

V 90. letech se filmy o neposlušných dětech těšily oblibě. Příkladem jsou snímky Sám doma, Dennis - postrach okolí či Ten kluk je postrach. V posledním zmíněném hrál Michael Oliver (39) rošťáka, který svými vylomeninami trápil všechny okolo. Jako dětský herec se svým nadmíru dobrým výkonem mnohým zprotivil, umělecký talent ale nadále k výkonu povolání nevyužije. Dnes se živí jako pracovník technické podpory a vyrostl v pohledného muže.

Michael Oliver se v roce 1990 proslavil jako Prcek ve filmu Ten kluk je postrach. Matka ho při narození odložila a doufala, že se ho ujmou dobří lidé, prováděl ale jednu neplechu za druhou a i v dětském domově byli rádi, když se ho zbavili. Komedie diváky bavila, samotný herec svou roli ztvárnil tak dobře, že se mnohým zprotivil. I přes svůj talent ale herectví pověsil na hřebík, ještě než dospěl.

Na natáčení dnes herec vzpomíná jen v tom nejlepším. "Můj filmový adoptivní táta byl skutečně skvělý člověk. Pamatuji si, že jakmile jsme se poznali, dal mi autíčko na dálkové ovládání. Byl na mě milý, chápal, že jsem ve filmovém prostředí úplně nový. Je mi líto, že zemřel, moc rád bych se s ním spojil," řekl v podcastu Gilberta Gottfrieda Michael Oliver o Johnu Ritterovi, který v roce 2003 ve věku 54 zemřel kvůli srdeční vadě.

O tom, že herecká kariéra nebude nic pro něj, se Michael Oliver přesvědčil při natáčení filmu Ten kluk je postrach 2. Smlouva byla sepsána tak, že za svou roli nic nedostal. "S rodinou jsme se z toho chvíli vzpamatovávali. V ten moment došlo k jakémusi průlomu mezi mnou a celým tím průmyslem, říkal jsem si, že tohle už zažít nechci," vysvětlil bývalý dětský herec.

"I za tu krátkou dobu v Hollywoodu jsem stihl zažít pozitiva a negativa. Kdyby mi někdo řekl, že se mohu vrátit a znovu hrát, odmítl bych to. Už jako dítě jsem se mohl naučit, jak skvělé je mít soukromí. Samozřejmě je hezké, když vás lidé poznávají a chtějí s vámi mluvit, ale omrzí se to. Chcete si v klidu třeba zajít do kina a nemůžete. Chci normální život, pracuji jako ďas a nejsem ničím jiný než ostatní. Jsem takhle šťastný," doplnil Michael Oliver, který vyrostl v pohledného muže.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu