Před 15 lety spáchal sebevraždu skladatel Karel Svoboda. Matka jeho syna Vendula Pizingerová zveřejnila snímek, který viděl málokdo

Profimedia
Snímek z roku (2009) – Vendula Svobodová na hrob zesnulého manžela chodí každý rok
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 28. 1. 2022

Jeho odchod je do současnosti obestřený tajemstvím, které nejspíš už nikdy nikdo nerozklíčuje. Mnoho přátel skladatele Karla Svobody (†68) se s jeho sebevraždou nedokázalo smířit. A patrně ani matka jeho syna Jakuba (16), která dnes žije zcela jiný život. Vendula Pizingerová (49) zavzpomínala na dobu, kterou nikdy nevymaže ze své hlavy. Pro ŽivotvČesku.cz pak promluvila o té současné.

Karel Svoboda podstoupil v prosinci 2006 katetrizaci srdce a podle svědků měl velké plány do budoucna, přesto 28. ledna 2007 vlastní rukou vše bez dopisu na rozloučenou uzavřel, když spáchal sebevraždu.

"Dnes je to 15 let, co už spolu nemůžeme mluvit, smát se nebo jen tak zavřít oči a snít... Bylo řečeno mnohé... Dnes mám úplně jiný život a že za těch 15 let bylo turbulencí. Jsem šťastná už... A mám tady Jakuba... No každopádně Karlovi byl humor vlastní a nevím, jak by tohle všechno okomentoval... Snad tady platí jedno židovské přísloví: Všechno je jinak," uvedla Vendula Pizingerová na svůj Instagram a přidala dojemný snímek ze svatby z roku 1995.

Vendula Pizingerová dokázala překonat v životě opravdu těžké chvíle. Nyní však prožívá zasloužené štěstí po boku manžela Josefa a má rodinu, kterou si vždycky přála. Syn Jakub, který se narodil do manželství s hudebním skladatelem Karlem Svobodou (†68), už oslavil šestnáct let a v říjnu narozený Pepíček bude mít dva roky.

Taťána Gregor Brzobohatá (34), dříve Kuchařová, a Ondřej Gregor Brzobohatý (38) se rozhodli svůj vztah po 8 letech, z toho 5 letech v manželství, ukončit. Zatímco Ondřej zahájil nový život po boku tanečnice Zuzany Pilné (30), Miss World z roku 2006 je sama a stále truchlí. Nyní naznačila, kolikrát jí její manžel nasadil parohy. Pro ŽivotvČesku.cz její postoj a jednání zhodnotil odborník na partnerské vztahy.

"Pepíček je hodně veselý, ale psychomotoricky zrychlený, takže si to s ním užíváme taky nějak tak zrychleně (směje se). Největší obavy jsem měla asi u Jakuba, aby se mu něco nestalo. Ale člověk s tím dítětem trošku otrne, ostražitější jsou spíše lidé kolem mě. Samozřejmě mám strach, aby Pepíček někde nespadl, protože už začíná chodit – musím být bdělá, vyspalá, i když to někdy úplně nevyjde. Snažím se brát všechno sportovně," řekla nedávno Vendula Pizingerová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že její manžel si myslí, že bude důrazný táta, ale asi to tak nedopadne.

Zpěvák Petr Kolář (54) se dostal do velmi nekomfortní životní situace. Kvůli exekuci a životním problémům musí prodat svou přepychovou vilu, která se momentálně nabízí na známém realitním serveru. Redakce ŽivotvČesku.cz se spojila s prodejcem. "Dům máme v nabídce tři dny," uvedl realitní makléř Dušan Měchura. Cena za luxus je 29 950 000 Kč.

Vendule Pizingerové se po letech čekání splnilo velké přání. Téměř jako padesátiletá se zn...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu