Před 25 lety byla nejkrásnější žena Česka i Evropy. Podívala jsem se tam, kam bych se nedostala, vzpomíná Monika Žídková

Monika Žídková
Monika Žídková
Foto: Showpix
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 12. 11. 2020

Monika Žídková (43) se stala mediálně známou osobností v roce 1995, kdy zvítězila v soutěži krásy Miss České republiky a ve stejném roce dosáhla také fenomenálního úspěchu na Miss Europe, kde získala první místo. Uplynulo pětadvacet let a nyní již maminka dvou dětí – dcery Nikoly a syna Davida, na léta ve světě modelingu vzpomíná. Svoji profesionální kariéru totiž nasměrovala do oblasti politiky. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, co teď dělá a jaké má vzpomínky na doby své největší slávy.

Bývalá modelka Monika Žídková, Miss České republiky 1995 a Miss Europe 1995, získala vítězstvím v soutěži krásy úžasné možnosti cestovat a věnovat se naplno modelingové kariéře. Od dob jejího vítězství uplynulo pětadvacet let. Jak vzpomíná na časy, kdy její jméno zmiňovala tuzemská i světová média? "Na tu dobu vzpomínám velmi ráda. Jednak to byla doba mých studentských let, takže se dalo skloubit i cestování po světě, reprezentace v rámci Miss, samozřejmě různé módní přehlídky a další akce. Takže to byla taková svobodná a krásná doba a neustále něčím zajímavá," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz Monika Žídková, která po svatbě přijala jméno manžela a dnes je její příjmení Brzesková.

"Vítězství v Miss mi dalo spoustu nových kontaktů, podívala jsem se tam, kam bych se normálně nedostala a také jsem měla možnost seznámit se s lidmi, kteří vás něčím inspirují, jsou něčím zajímaví – ať už ve světě, nebo u nás. Je to prostě dobrý zážitek. Já myslím, že na to dneska vzpomínám pozitivně, tohle slovo sice není moc oblíbené, ale opravdu to bylo fajn," řekla bývalá modelka a Miss České republiky 1995 pro ŽivotvČesku.cz.

Modelingovou sféru však opustila a momentálně se angažuje v politice. "V současné době působím jako starostka a jsem na radnici druhé volební období. Dneska už člověk může říct, že je trochu více v obraze, než když jsem nastupovala v roce 2014. Ta práce je taky zajímavá, každý den jiná. Obnáší to spoustu dobrého i zlého a tím, že v tomto městě, kde pracuji, žiju, tak samozřejmě chci, aby tady bylo spoustu hezkých věcí," dodala krásná maminka dvou dětí pro ŽivotvČesku.cz.