Před 25 lety byla nejkrásnější žena Česka i Evropy. Podívala jsem se tam, kam bych se nedostala, vzpomíná Monika Žídková

Monika Žídková je v současné době starostka
Monika Žídková je v současné době starostka
Foto: showpix.cz

Monika Žídková (43) se stala mediálně známou osobností v roce 1995, kdy zvítězila v soutěži krásy Miss České republiky a ve stejném roce dosáhla také fenomenálního úspěchu na Miss Europe, kde získala první místo. Uplynulo pětadvacet let a nyní již maminka dvou dětí – dcery Nikoly a syna Davida, na léta ve světě modelingu vzpomíná. Svoji profesionální kariéru totiž nasměrovala do oblasti politiky. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila o tom, co teď dělá a jaké má vzpomínky na doby své největší slávy.

Bývalá modelka Monika Žídková, Miss České republiky 1995 a Miss Europe 1995, získala vítězstvím v soutěži krásy úžasné možnosti cestovat a věnovat se naplno modelingové kariéře. Od dob jejího vítězství uplynulo pětadvacet let. Jak vzpomíná na časy, kdy její jméno zmiňovala tuzemská i světová média? "Na tu dobu vzpomínám velmi ráda. Jednak to byla doba mých studentských let, takže se dalo skloubit i cestování po světě, reprezentace v rámci Miss, samozřejmě různé módní přehlídky a další akce. Takže to byla taková svobodná a krásná doba a neustále něčím zajímavá," zavzpomínala pro ŽivotvČesku.cz Monika Žídková, která po svatbě přijala jméno manžela a dnes je její příjmení Brzesková.

"Vítězství v Miss mi dalo spoustu nových kontaktů, podívala jsem se tam, kam bych se normálně nedostala a také jsem měla možnost seznámit se s lidmi, kteří vás něčím inspirují, jsou něčím zajímaví – ať už ve světě, nebo u nás. Je to prostě dobrý zážitek. Já myslím, že na to dneska vzpomínám pozitivně, tohle slovo sice není moc oblíbené, ale opravdu to bylo fajn," řekla bývalá modelka a Miss České republiky 1995 pro ŽivotvČesku.cz.

Modelingovou sféru však opustila a momentálně se angažuje v politice. "V současné době působím jako starostka a jsem na radnici druhé volební období. Dneska už člověk může říct, že je trochu více v obraze, než když jsem nastupovala v roce 2014. Ta práce je taky zajímavá, každý den jiná. Obnáší to spoustu dobrého i zlého a tím, že v tomto městě, kde pracuji, žiju, tak samozřejmě chci, aby tady bylo spoustu hezkých věcí," dodala krásná maminka dvou dětí pro ŽivotvČesku.cz.

Je tomu více než dvacet let, kdy půvabné Kateřině Stočesové (40) nasadili na hlavu korunku...