Před plameny v Bohumíně se snažila uniknout i Nicola v 8. měsíci. Lidé se rozloučí s ní i nenarozeným miminkem

Nicola měla před sebou krásný život, teď ji pohřbívají.
Nicola měla před sebou krásný život, teď ji pohřbívají.
Foto: Archiv rodiny N.G.
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 8. 2020

Jedenáct lidí přišlo o život po útoku žháře Zdeňka K. (54), který jako akt msty za rodinné problémy zvolil zapálení bytu v 11. patře bohumínského panelového domu. Svůj život se před plameny snažila zachránit i osmnáctiletá Nicola. Nechtěla ochránit jen sebe, ale i své nenarozené miminko. Byla v 8. měsíci těhotenství...

Nicola měla před sebou vysněnou budoucnost. Čekala miminko, na které se těšila a přála si krásný rodinný život. Její sny se ale změnily v boj o život poté, co v bytě, kde se konala narozeninová oslava, vypukl děsivý požár, který založil žhář Zdeněk K.

Nicola jako další čtyři lidé se snažili před ohnivým peklem uniknout skokem z balkonu a oken 11. patra. Šance na přežití skoku téměř z třicetimetrové výšky byla nulová. Zřejmě by nepomohl ani skok do nafukovací matrace, kterou měli hasiči dole u domu už téměř nafouknutou. Skok z takové výšky je vždy velmi rizikový.

V pondělí 24. srpna se koná její pohřeb i nenarozené Isabelky. "S velkou bolestí v srdcích oznamujeme všem příbuzným, přátelům a kamarádům, že nás dne 8. srpna navždy opustily naše milované Nicolka G. a nenarozená Isabelka G. A.," je uvedeno na parte s tím, že poslední rozloučení se bude konat v obřadní síni Krematoria Slezská Ostrava.

Smrt mladé dívky, která čekala své první miminko, zarmoutila nejen příbuzné, ale i širokou veřejnost. Během ohnivé tragédie zemřelo celkem jedenáct lidí, po kterých truchlí desítky příbuzných. Zdeněk K. připravil o život i svého syna Lukáše a jeho rodinu v jejich nájemním bytě.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.