Před příchodem studené fronty udeří vysoké teploty. Rtuť teploměru vyšplhá až k 36 °C. Pak Česko sevřou bouřky, krupobití a přívalové deště

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 4. 8. 2022

Do konce týdne bude ve střední Evropě zesilovat příliv teplého vzduchu od jihozápadu, v pátek pak přes Českou republiku přejde studená fronta, která podpoří vznik bouřek a přinese ochlazení na víkend. "Ještě předtím ale naměříme v maximech 32 až 36 °C a padat budou teplotní rekordy," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Pokud jde o teplotní rekordy, ten z pražského Klementina je pro 5. srpna hodně starý, a to z roku 1830. "Tehdy tam naměřili 35,7 °C," ohlédla se pro ŽivotvČesku.cz odbornice přes počasí Dagmar Honsová.

Víkend přinese ochlazení místy o více než 10 °C. "Studená fronta opět podpoří vznik místy bouřek, které mohou být ojediněle i silné, a to jak během pátečního odpoledne, noci z pátku na sobotu, tak v sobotu ráno a dopoledne. Bouřky budou doprovázené nebezpečnými jevy, tedy krupobitím, přívalovým deštěm o intenzitě kolem 40 mm a silnými nárazy větru o rychlosti kolem 70 km/h," dodala pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová ohledně předpovědi počasí pro nadcházející dny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.